16. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ministr průmyslu bude jednat o budoucím využití dolů, znovuotevře se vestibul stanice metra Karlovo náměstí

Těžba hnědého uhlí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těžba hnědého uhlí | foto: Hynek GlosLidové noviny

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ráno bude otevřen zmodernizovaný vestibul a eskalátory ve stanici metra B Karlovo náměstí. Při té příležitosti se sejdou náměstek pražského primátora Adam Scheinherr, generální ředitel DPP Petr Witowski, technický ředitel DPP Metro Marek Kopřiva a předseda představenstva Hochtief CZ Tomáš Koranda.

V Praze se od 10 hodin uskuteční pokus o překonání světového rekordu v počtu souběžně tisknoucích 3D tiskáren, dohlížet na celou akci bude i komisař Guinnesovy knihy rekordů.

Při příležitosti podepsání memoranda o nesouhlasu se stavbou nové plavební komory Praha – Staré Město se uskuteční briefing, kterého se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib, jeho náměstek Petr Hlubuček, starosta Prahy 1 Pavel Čižinský či starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

O revitalizaci a budoucím využití někdejších dolů a lomů v Ústeckém kraji budou jednat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ředitel Palivového kombinátu Ústí Petr Lenc a prezident a CEO skupiny Sev.en Energy Luboš Pavlas. Schůzka se uskuteční v Lomu ČSA v okrese Most.

V Jaderné elektrárně Dukovany by měla začít plánovaná odstávka prvního bloku.

Saský ústavní soud konečně rozhodne v případu stížnosti strany AfD, která se týká kandidátky tohoto uskupení do zářijových zemských voleb.

Začne už 6. kolo české nejvyšší fotbalové ligy. V něm se střetnou České Budějovice, které se zatím nacházejí na 12. místě a Slavia Praha, která soutěž vede.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!