26. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ministr vysvětlí, jak chce regulovat chov velkých šelem, fotbalovou Spartu čeká start v Evropské lize

Cílem činnosti organizované skupiny byl finanční zisk, a to prostřednictvím... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cílem činnosti organizované skupiny byl finanční zisk, a to prostřednictvím... | foto: Celní správa ČR

PRAHA Ministr zemědělství Miroslav Toman oznámí, jak bude stát kontrolovat chov velkých šelem. Ruský prezident Vladimir Putin se snaží sblížit se zeměmi s velkými ekonomikami - Čínou, Indií nebo Brazílií.

V Česku bude dál horko, během dne se ale mohou objevit bouřky.

Na serveru Lidovky.cz budeme dál sledovat, jak se vyvíjí kauza H-System, kde Nejvyšší soud nařídil 60 rodinám, aby se do měsíce vystěhovaly z domů, kde bydlí. A ve světě se Řecko dál vyrovnává s následky děsivého požáru a Laos s tragédií, kterou způsobil vodní živel, jenž unikl z protržené přehrady.

Pokračuje schůze sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD. Na programu jsou zhruba od 09:00 výslechy svědků. Jednání bude neveřejné. 

Ve 13:30 má briefing ministr zemědělství Miroslav Toman. Přiblíží opatření, která chce ministerstvo zemědělství přijmout v souvislosti s chovem velkých šelem. Reaguje tak na policejní vyšetřování, které odhalilo, že se v Česku zabíjeli tygři. 

Pokračuje stávka zaměstnanců palubního personálu irských nízkonákladových aerolinek Ryanair v Portugalsku, Belgii a Španělsku. Aerolinky se chystají zrušit zhruba 300 letů.

Za účasti ruského prezidenta Vladimira Putina začíná v jihoafrické Pretorii dvoudenní summit skupiny velkých ekonomik BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika). Schůzka se koná v době, kdy americký prezident Donald Trump žene svět do obchodní války.

Ve čtvrtek je poslední termín, do kdy je možné podávat připomínky k Metropolitnímu plánu.

Uplyne termín, který dal americký soud Trumpově vládě na navrácení dvou tisícovek dětí odebraných přistěhovalcům, kteří byli zadrženi za nelegální přechod hranic.

Fotbalovou Spartu čeká úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy. Od 20:45 nastoupí v Srbsku proti Spartaku Subotica (vysílá ČT Sport). Trenér Pražanů Pavel Hapal věří, že si Sparta do domácí odvety v příštím týdnu přiveze výhru. Sparta v letní přípravě vyhrála jen dvě ze sedmi utkání, ale soutěžní vstup do sezony zvládla.

Lidovky.cz