7. května 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ministři budou jednat o suchu a v Praze vystoupí Elton John

Elton John | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premiér Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec či ministr zemědělství Miroslav Toman dnes budou jednat o boji se suchem. V pražské O2 areně vystoupí zpěvák Elton John a kontroverzní motorkářský klub Noční vlci míří po Česku do Německa.

Boj se suchem. Od dnešního rána bude jednat Národní koalice pro boj se suchem. Diskutovat se bude o krocích státu zaměřených na boj se suchem a adaptaci na sucho s ohledem na aktuální situaci v ČR. Jednání se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr zemědělství Miroslav Toman, ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder a další.

Žaloba na ministerstvo. Obvodní soud pro Prahu 2 by měl začít projednávat žalobu společnosti OKsystem na ministerstvo práce a sociálních věcí. Firma se domáhá určení neplatnosti rozhodnutí, kterým ministerstvo odstoupilo od smlouvy na dodání systému vyplácení dávek.

Elton John v Praze. V pražské O2 areně vystoupí britský zpěvák Elton John v rámci svého posledního turné.

Studentské volby. Od dneška do čtvrtka se na středních školách v České republice konají studentské volby do Evropského parlamentu 2019.

Noví velvyslanci. Prezident republiky Miloš Zeman odpoledne převezme pověřovací listiny čtyř nových velvyslanců v České republice: Thajského království, Kubánské republiky a Tanzanské sjednocené republiky a Bahrajnského království.

Předpověď EK. Evropská komise zveřejní svou pravidelnou jarní makroekonomickou předpověď. Na tiskové konferenci by ji měl představit komisař pro hospodářské a měnové otázky, daně a cla Pierre Moscovici.

Noční vlci míří do Německa. Členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci budou po pondělní návštěvě v Česku projíždět Německem. Zastávky mají naplánované v Aue, Lipsku, Torgau, Cecilienhofu a v Berlíně.

Nový slovenský ministr financí. Slovenský prezident Andrej Kiska jmenuje novým ministrem financí Ladislava Kamenického.

Sledovaný proces. V USA začíná soud s vůdcem spolku Nxivm Keithem Ranierem, který se zodpovídá ze sexuálního zneužívání žen.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz