10. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Miss Amerika bez plavek a úspěch švédských nacionalistů

Jeden ze starších ročníků Miss America. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden ze starších ročníků Miss America. | foto: Reuters

Švédové se budou muset vypořádat se silnějším vlivem nacionalistické strany v parlamentu, němečtí investoři žalují Volkswagen kvůli Dieselgate a v USA budou poprvé vybírat Miss Amerika bez defilé v plavkách.

Úspěch nacionalistů. Dnes budeme sledovat vývoj ve Švédsku po nedělních volbách do parlamentu, ve kterých posílila nacionalistická a protiimigrantská strana Švédští demokraté. Zkomplikuje sestavení vládní většiny?

Dieselgate u soudu. V německém Braunschweigu dnes začíná soudní proces, ve kterém budou investoři požadovat po automobilce Volkswagen odškodné za ztráty způsobené skandálem kolem manipulací s měřením emisí.

Miss Amerika bez plavek. V USA proběhne první finále soutěže krásy Miss America, které bude bez defilé v plavkách. O královně krásy má rozhodnout hlavně její osobitost.

Mozart v Rudolfinu. Pražské Rudolfinum dnes večer rozezní zahajovací koncert komorní řady hudebního festivalu Dvořákova Praha. Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Maxe Regera a Johannese Brahmse. Vystoupí izraelská klarinetistka Sharom Kamová.

Brexit se blíží. Do odchodu Británie z EU zbývá přesně 200 dní. Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson přitom o víkendu znovu ostře zkritizoval premiérku Theresu Mayovou za to, jaké podmínky prosazuje pro nadcházející odchod Británie z EU, a označil její brexitové plány za „sebevražednou vestu“.

Hra o lov velryb. Začíná zasedání Mezinárodní velrybářské komise (IWC). Japonsko chce na něm prosadit obnovu komerčního lovu některých druhů velryb.

Češka u pákistánského soudu. V pákistánském Islámábádu bude pokračovat soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu. Vypovídat by měli další svědci.

Oběť okupace. V Úhříněvsi odhalí pamětní desku Pavlu Davídkovi, jehož 10. září 1968 zabil na silnici za Uhříněvsí směrem na Říčany neosvětlený sovětský tank, který bezohledně v zatáčce předjížděl jiný tank okupačních vojsk.

Hrdinové protinacistického odboje. V Kolíně proběhne po poledni pietní setkání k výročí narození štábního kapitána Václava Morávka a podplukovníka Josefa Mašína - hrdinů protinacistického odboje - a udělení vojenských vyznamenání příslušníkům aktivní zálohy a vojákům z povolání.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz