5. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Muž, který odstranil graffiti z Karlova mostu, představí nové techniky čištění. Trump jmenuje šéfa tajných služeb

Vlevo pilíř Karlova mostu po zásahu amatérské čističe, vpravo po něm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlevo pilíř Karlova mostu po zásahu amatérské čističe, vpravo po něm. | foto: Lidovky.cz

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V Argentině má začít soudní proces s dvěma knězi, obviněnými ze sexuálního zneužívání dvou desítek dětí ve škole pro sluchově postižené.

Ve švýcarském Lausanne pod názvem Smile for Future (Úsměv pro budoucnost) začíná pětidenní setkání organizátorů a účastníků ekologické iniciativy Pátky pro budoucnost, kteří chtějí jednat o tom, jak lépe koordinovat svou činnost.

Soud má rozhodnout o tom, zda na kauci propustí Ibrahima Zakzakyho, lídra šíitského Islámského hnutí Nigérie (IMN), které vláda nedávno označila za teroristickou organizaci. Při protestech za jeho propuštění před několika týdny zemřely desítky členů IMN.

Prezident Donald Trump oznámí, kdo bude nástupce odcházejícího šéfa amerických tajných služeb (DNI) Daniela Coatse. Původně Trump navrhnul kongresmana Johna Ratcliffea, ten ale kandidaturu minulý týden v pátek odmítl.

Dosavadní náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský (ČSSD) nastupuje do funkce velvyslance při Severoatlantické alianci.

Český statistický úřad zveřejní zaměstnanost a nezaměstnanost v ČR podle výsledků výběrového šetření pracovních sil (VŠPS) za 2. čtvrtletí 2019.

Happening iniciativy Jsme fér s názvem Politici a političky (ne)jsou fér začíná v Praze na Palackého náměstí ve 14.00. Výroky českých politiků a političek o manželství pro všechny budou vystavené ve formě velkoformátových desek. Mezi 17:00 a 19:00 je pak budou číst herci Martha Issová a Jiří Zeman.

V 16.30 začne prezentace nových technik čištění graffiti, které představí Miloslav Černý - muž, jenž přes noc smyl z Karlova mostu nasprejované nápisy. Dále se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib. Akce se uskuteční na Dvořákově nábřeží v Praze u objekt limnigrafu Na Františku.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.