Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Mynář bude vypovídat na policii. Tálibánský šéf diplomacie se má sejít s americkým vyslancem

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář předstoupil na Pražském hradě před novináře s informacemi, které se týkají současného zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. (18. října 2021) foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

K plánovaným novým opatřením proti šíření epidemie covidu se sejde rada vlády pro zdravotní rizika, jejíž součástí je centrální řídící tým.

Na policii bude dnes vypovídat kancléř prezidenta Vratislav Mynář. Kriminalisté prověřují podezření na neposkytnutí pomoci před prezidentovou hospitalizací a falšování prezidentova podpisu.

Městský soud v Praze soud se bude zabývat případem podnikatele Romana Janouška a dalších čtyř obviněných v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon.

Soukromá audience biskupů z České republiky u papeže Františka. Biskupové předají papeži dary, a to křišťálový relikviář s ostatky sv. Zdislavy a 50.000 eur od věřících z Česka jako pomoc pro potřebné.

Ministr zahraničí afghánské vlády vedené Tálibánem Amír Chán Muttakí je na třídenní návštěvě v Pákistánu. Měl by se sejít i s novým americkým vyslancem pro Afghánistán Thomasem Westem.

Začíná čtvrtý ročník Pařížského mírového fóra. Účast potvrdil francouzský prezident Emmanuel Macron, šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Očekává se účast americké viceprezidentky Kamaly Harrisové. Do 13. listopadu.

Tradiční pochod polských nacionalistů ke svátku nezávislosti, který se varšavský starosta pokusil zakázat, bude mít podle vládní strany letos státní charakter, tedy akce by se měla odehrát důstojně a bez incidentů. Polská policie se nicméně připravuje i na nejhorší potyčky. Pochodu se mají zúčastnit zástupci krajní pravice z Německa, Maďarska a Itálie.

Aukční síň Christie’s nabídne v dražbě akvarel od Vincenta Van Gogha ukradený nacisty. S prodejem souhlasí aktuální majitelé v Texasu i potomci dvou židovských sběratelů umění, kterým bylo dílo odcizeno. Christie’s očekáváná prodej nejméně za 20 milionů dolarů (437 milionů korun).

Autor: