Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Na pivo jen do desíti, bary a hospody musí zavřít dříve. Plzeň s Libercem hrají o Evropu

První pivní extraliga - finále degustace o nejlepší český ležák 2019. foto: Miroslav Petr, Lidové noviny

Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:11

PŘEHLEDNĚ: Omezení pro hromadné akce i restaurace, k porodu s rouškou. Jaká nová opatření Prymula nařídil?

Ve čtvrtek se mění pravidla pro hospody a bary. Povinnou zavíračku mají od čtvrtka stanovenou na maximálně desátou hodinu večerní, ještě ve středu přitom pro ně platila půlnoc. Prozatímní omezení má platit dva týdny. Další nařízení se týkají omezení počtu diváků na vnitřních a venkovních akcích. Více se dočtete v přehledném přehledu ZDE.  

Kauza údajného vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby bude mít pokračování u vrchního soudu v Praze, který probere odvolání státního zástupce. Rozsudek, který nenabyl právní moci, zprostil viny všechny obžalované, tedy někdejší šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Janu Nagyovou (nyní Nečasovou), lobbistu Iva Rittiga i právníka Davida Michala.

Jednání o rozpočtu pokračuje. Ministryni financí Alena Schillerová (za ANO) čeká další kolo vyjednávání s jednotlivými resorty, během něhož se sejde například se zástupci Akademie věd, dále probere situaci s  ministerstvem pro místní rozvoj a Národní sportovní agenturou. Také ji čeká další dialog s ministryní práce a sociálních věcí  Janou Maláčovou, s níž se již v úterý neshodla.

V Praze projednají radní oživení Libeňského mostu. Na programu je vypsání tendru na projektanta a stavitele důležité rekonstrukce. Dále vedení metropole bude řešit protipovodňová opatření na Zbraslavi, koncepci cestovního ruchu či rozhodne o jmenování ředitele nové Pražské developerské společnosti.

Pardubické nádraží se změní k lepšímu. Správa železnic ve čtvrtek zahájí jednu z nejdůležitějších plánovaných staveb za poslední léta. Dojde ke zrychlení průjezdu významným železničním uzlem a také ke snížení hluku. Hotovo by mělo být v říjnu 2024. 

Plzeň čeká důležitý souboj, který napoví o úspěchu v letošní sezoně. O účast ve skupinové části Evropské ligy se na domácím hřišti porve s dánským týmem Sönderjyske, v případě dnešního úspěchu západočeský klub čeká na cestě do skupiny ještě jeden soupeř. Také Liberec je v podobné pozici s tím rozdílem, že Slovan vyhlíží duel s FCSB. Rumunský klub decimuje ovšem koronavirus a okolnosti halí necelých 24 hodin před utkáním spoustu otazníků. Více o zápase ZDE.  

Koncert Ireny Chřipkové zakončí 25. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. Vystoupení věnuje skladateli Otomaru Kvěchovi. 

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat