Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Na Slovensku je poslední den volební kampaně, do Česka míří členové výboru EP pro rozpočtovou kontrolu

Marian Kotleba, župan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marian Kotleba, župan | foto: SME - JÁN KROŠLÁK

Praha  RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Pokračujeme ve sledování situace okolo koronaviru v České republice i Evropě.

Dnes končí vysílání multiplexu 1 (stanice ČT a Českého rozhlasu) ve standardu DVB-T z vysílačů Sušice-Svatobor a Ještěd.

Evropská komise se chystá zveřejnit pravidelná hodnocení hospodářské situace členských států Unie.

Do Česka zavítají členové europarlamentního výboru pro rozpočtovou kontrolu. Zjišťovat zde budou fakta o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

U ústeckého soudu pokračuje hlavní líčení v případu rozsáhlého podvodu společnosti Rhinoceros. Její zakladatelé měli připravit klienty při tzv. pyramidové hře podle obžaloby o 398 milionů korun.

V Brně Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti muže, který v Turecku při výběru peněz přišel o platební kartu. Po návratu do Česka neúspěšně reklamoval neautorizované výběry, ty v mezidobí někdo provedl z jeho účtu.

Egypt se chystá na vojenský pohřeb s poctami pro exprezidenta Husního Mubaraka.

Začíná soud s bývalým francouzským premiérem Francoisem Fillonem a jeho manželkou, obviněni jsou z fiktivního zaměstnávání příbuzných.

Justice v italském Římě startuje v rozplétání případu dvou amerických studentů, kteří čelí obžalobě z loňské vraždy policisty.

Do Vídně zamířili zástupci Francie, Německa, Velké Británie, Ruska a Číny, kteří se zde chtějí setkat s představiteli Íránu. Jednat by se mělo o zachování jaderné dohody z roku 2015.

Slovenský předseda vlády Peter Pellegrini míří na státní návštěvu Ruska, má naplánovanou schůzku se svým ruským kolegou Michailem Mišustinem.

V jeho domácí krajině je mezitím poslední den volební kampaně před sobotními parlamentními volbami. V 19.30 se uskuteční diskuse lídrů stran v televizi TA3, o 45 minut později se bude debata konat i na televizním kanálu veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska.

,
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?