Sobota 19. června 2021svátek má Leoš 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Návštěva předsedy Vojenského výboru NATO, otevření Národního muzea a výsledky Pfizeru

Otevře se muzejní komplex Národního muzea. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otevře se muzejní komplex Národního muzea. | foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Poslanci ze sněmovního výboru pro obranu se setkají s předsedou Vojenského výboru NATO Stuartem Peachem.

Národní galerie Praha zpřístupní výstavu díla jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň 20. století – Toyen. Výstava s podtitulem Snící rebelka potrvá do 15. srpna.

Otevře se muzejní komplex Národního muzea. K vidění bude výstava Sluneční králové, Olympijské Tokio nebo Czech Press Photo.

Soud projedná odvolání v případu muže, který se podle obžaloby pokusil zavraždit vychovatelku ve věznici Všehrdy na Chomutovsku. Ústecký krajský soud ho loni v říjnu nepravomocně potrestal 17 lety vězení.

Tisková konference k představení analýzy selhávání sociálního systému a návrhů pilířů reformy pro důstojný život lidí se zdravotním postižením a jejich pečující. Analýzu i návrh zpracoval expertní tým Aliance pro individualizovanou podporu sdružující přes 60 rodičovských, pacientských a zastřešujících organizací.

Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by mohli znovu hlasovat o zákonech, které jim vrátil Senát. Jde mimo jiné o novely o učitelích, trestního řádu, soudech a o předlohu o zahrádkářské činnosti. Poslanci by také měli volit radní České televize.

Místopředseda senátního Výboru pro sociální politiku Marek Hilšer uctí památku generála Milana Rastislava Štefánika při příležitosti 102. výročí jeho tragické smrti.

Tisková konference k přípravě vysokorychlostní tratě mezi Prahou a Drážďany. Zúčastní se zástupci projektového týmu DB Netz AG a Správy železnic.

Americká farmaceutická společnost Pfizer, která je významným výrobcem vakcíny proti covidu-19, oznámí čtvrtletní výsledky hospodaření.

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...

Prodej rodinného domu, 277 m2, Horní Heřmanice
Prodej rodinného domu, 277 m2, Horní Heřmanice

Horní Heřmanice - Dolní Heřmanice, okres Ústí nad Orlicí
2 670 000 Kč