Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 14 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Německo označí celé Česko za rizikové. Krnáčová pokřtí s Michalem Davidem svou knihu

Primátorka hlavního města Prahy při vzpomínkovém večeru v pražském Obecním domě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primátorka hlavního města Prahy při vzpomínkovém večeru v pražském Obecním domě. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Německo zřejmě zařadí prakticky celou Českou republiku na seznam rizikových oblastí. Při vstupu na své území bude vyžadovat test na koronavirus, nebo karanténu. Omezení se nejméně do 1. října nebude týkat pendlerů a pracovníků v mezinárodní dopravě.

Od 10:00 je v plánu jednání Ústředního krizového štábu. Tisková konference je zatím ohlášena na 11. hodinu.

V 7:30 začíná videokonferenční jednání koaliční rady. Jednat by vládní strany ANO a ČSSD měly mimo jiné o kurzarbeitu, ošetřovném nebo o návrhu ministerstva práce a sociálních věcí na trvalé snížení platů politiků a soudců.

Evropská komise zveřejní návrh nové migrační politiky. Pro některé případy údajně počítá i s povinným přebíráním žadatelů o azyl. Systém, kterým chce komise nahradit současnou nefunkční azylovou politiku, podle diplomatů v tomto klíčovém bodě zřejmě narazí na odpor části zemí včetně Česka.

Švýcarský federální parlament se bude podle tisku zabývat žádostí o milost, kterou vznesl jeden z exmanažerů Mostecké uhelné společnosti. Podle švýcarského tisku jde o symbolický krok, který nemá velkou šanci na úspěch. Dotyčný, jehož švýcarská média nejmenují, si již ve Švýcarsku odpykal trest za podvod a praní špinavých peněz a vrátil se do Česka.

Bude jednat bankovní rada České národní banky. Rada rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Rozhodnutí zveřejní ve 14:30, tisková konference se zpravidla koná od 15:45.

V 09:00 začíná veřejné slyšení Senátu ke kontrolním procesům finanční správy. Cílem je upozornit na možné problematické postupy. Vystoupí mimo jiné ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová nebo náměstek ministryně financí Stanislav Kouba.

Nezávislí vyšetřovatelé OSN zveřejní zprávu o porušování lidských práv ve Venezuele. Minulý týden uvedli, že členové venezuelské vlády a bezpečnostní síly se dopustili zločinů proti lidskosti. Zprávu si loni nechala vypracovat Rada OSN pro lidská práva (UNHRC).

Pokračuje kampaň před americkými prezidentskými volbami. Prezident Donald Trump vystoupí v 1:00 na shromáždění na letišti v Pittsburghu, jeho demokratický vyzyvatel Joseph Biden poprvé od února navštíví Severní Karolínu, která patří ke klíčovým státům pro vítězství ve volbách.

V 18:00 začne v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze křest knihy Zpupnost bývalé pražské primátorky Adriany Krnáčové. Knihu pokřtí psycholožka Laura Janáčková, zpěvák Michal David a režisér Fero Fenič.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...