Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Jednání o nouzovém stavu, čas na hokejový reparát a dlouho odkládaný koncert

Český útočník Tomáš Hertl před utkáním s Rakouskem. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:55

Jak proběhne přemisťování uprchlíků do regionů? Společně s hejtmany probere možnosti vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Mají najít nejpřijatelnější řešení.

Nouzový stav se blíží ke konci, co s tím? Vláda se ho nechce vzdát, posouzení jejího návrhu dostanou na stůl poslanci. Diskutovaný status platí kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny po ruské invazi. Kabinet chce, aby pokračoval dalších 30 dnů, tedy do konce června. Opět se předpokládá mnohahodinová debata, po níž dolní komora i díky koaliční většině prodloužení stavu nouze umožní.

Odvolání státního zástupce proti osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka projedná vrchní soud v Praze. Oba jmenovaní čelí obžalobě z toho, že z Bezpečnostní informační služby (BIS) vynesli odposlechy bývalého pražského primátora Pavla Béma (ODS) a lobbisty Romana Janouška.

V české metropoli konečně vystoupí anglický zpěvák a klavírista Jamie Cullum, předchozí dva termíny nevyšly kvůli covidu. Divákům se měl představit již 12. května 2020 a posléze 2. června 2021, ale ani jednou z důvodů protipandemických opatření mu to nevyšlo. Vstupenky na původní termíny zůstávají v platnosti.

Proběhne poslední rozloučení s Medou Mládkovou, která zemřela 3. května ve věku 102 let. Církevní obřad s účastí veřejnosti se v Praze uskuteční od 15:00 v kostele Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici, kterému lidé přezdívají U Pražského Jezulátka.

Hokejisté budou po selhání s Rakušany usilovat na šampionátu o nápravu proti Lotyšsku. Oba týmy mají podobnou bilanci - výhru a dvě porážky, avšak svěřenci kouče Kariho Jalonena padli jednou až po nájezdech, takže mají o bod více než soupeř. Finský trenér už může do sestavy počítat s kanonýrem Bostonu Davidem Pastrňákem.

Autoři: ,