Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obnovení praktické výuky, kauza Bereta u soudu a rozvolňování v Itálii

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Praktická výuka na učilišti. foto: Střední odborná škola Jarov

Obnoví se praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol. Zároveň se kompletně otevřou mateřské školy v krajích, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covidem-19 pod 100 na 100 tisíc obyvatel. Jde o Karlovarský a Královéhradecký kraj, mohl by k nim přibýt i Plzeňský kraj.

Končí prodloužený termín, který stanovil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) pro přijímání žádostí o novou výsadbu vinic.

Soud začne projednávat tzv. kauzu Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení. V případu čelí obžalobě pražská žalobkyně Dagmar Máchová, bývalý vedoucí odboru protikorupční policie Radek Holub, bývalý celník Pavel Šíma a někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydá měsíční předpověď počasí.

Začíná on-line mezinárodní konference Památky a památková péče v Československu a v dalších zemích střední Evropy ve druhé polovině 20. století. Konference se zaměří na přístup k památkám, vývoj památkové péče, klíčová témata a určující osobnosti oboru v prostoru zemí střední Evropy po roce 1945.

Začátek kompletní uzavírky Koněvovy ulice v Praze 3, neprůjezdná v obou směrech má být do 4. července.

V Itálii začíná další fáze uvolňování omezení, bude možné přeřadit regiony do nižších stupňů rizika, a rozvolní se pravidla pro cesty mezi regiony, otevře se část škol a v některých regionech se s omezenou kapacitou a přísných pravidel otevřou i kina či divadla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!