Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Vláda se chystá zvýšit kvóty pro zaměstnance z třetích zemí. Putin končí návštěvu Severní Koreje

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Senát bude rozhodovat o tom, zda se právník a sociolog Jiří Přibáň a Tomáš Langášek z Nejvyššího správního soudu budou moci stát ústavními soudci.

Vláda uspořádá zasedání v Havlíčkově Brodě. Chystá se zvýšit kvóty pro zaměstnance z třetích zemí. Ministři budou také jednat o dopravních a ekologických projektech na Vysočině a v Pardubickém kraji. Rozeberou i přípravu socioekonomické analýzy k rozšíření jaderné elektrárny Dukovany.

Debatou s občany vpodvečer v Ústí nad Labem zahájí prezident Petr Pavel dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje. Jednat bude s hejtmanem Janem Schillerem (ANO), radními či zastupiteli. Čekají ho také debaty na témata sociálně vyloučených lokalit nebo energetické transformace.

V Praze začíná odborná konference na téma Budování udržitelné budoucnosti, kterou pořádá Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Evropskou federací potravinových bank. Zástupci potravinových bank z 30 evropských zemí budou jednat o možnostech, jak snižovat plýtvání potravinami.

V malé obřadní síni pražského krematoria Strašnice se uskuteční poslední rozloučení se spisovatelkou a scenáristkou Hermínou Frankovou. Autorka námětu k oblíbenému filmu Dívka na koštěti zemřela 7. června ve věku 95 let.

Ruský prezident Vladimir Putin končí návštěvu Severní Koreje, následně odcestuje do Vietnamu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se v Ottawě setká s kanadským premiérem Justinem Trudeauem.

Okresní soud Plzeň-město vynese po čtrnáctiměsíčním projednávání rozsudky nad bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romanem Berbrem a dalšími lidmi obžalovanými za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů.

Autoři: ,

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj