26. října 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Oslavy 100 let od založení Československa začne setkání s Merkelovou a Macronem

Německá kancléřka Angela Merkelová na summitu lídrů zemí EU. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá kancléřka Angela Merkelová na summitu lídrů zemí EU. | foto: Reuters

Česká republika o víkendu oslaví řadou akcí 100 let od založení Československa. Do Prahy při té příležitosti zavítá i německá kancléřka Angela Merkelová, která bude v pátek jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Macron míří i na Hrad. Českou metropoli navštíví i francouzský prezident Emmanuel Macron, představitelé Slovenska a zástupci dalších evropských zemí. Na nedělní vojenskou přehlídku zavítá i americký ministr obrany James Mattis.

Babiš se s Merkelovou setká v Kramářově vile ve 14:20, v 15:30 bude následovat společná tisková konference. V 19:00 se setká prezident Miloš Zeman s Macronem na Hradě. Od 20:00 je tiskové konference s premiérem Babišem.

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci si připomenou 100. výročí založení samostatného československého státu. Následně by mohli schvalovat novely insolvenčního zákona a zákona o státní službě a návrh nového zákona o zpracování osobních údajů.

Prezidentské volby v Irsku. Zároveň se koná referendum, v němž Irové rozhodnou, zda odstranit z ústavy pasáž, která rouhání označuje za trestný čin.

Kdo a proč zabil novináře? Pokračuje vyšetřování případu zavražděného opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího, který přišel o život při návštěvě konzulátu své země v Istanbulu.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.