Čtvrtek 17. června 2021svátek má Adolf 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Otevřou kadeřnictví, školáci se vrací do lavic a v Praze startuje velkokapacitní vakcinační centrum

Kadeřnice stříhá 11. května 2020 zákazníkovi vlasy v kadeřnictví Journal v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kadeřnice stříhá 11. května 2020 zákazníkovi vlasy v kadeřnictví Journal v... | foto: ČTK

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V Česku se otevírají kadeřnictví a další provozovny spojené s péčí o tělo a o zvířata.  V některých krajích včetně Prahy se v pondělí vrací děti do škol,  brány ve vybraných lokalitách otevřou i galerie a muzea.  Ze tří na sedm také ode dneška stoupne počet krajů, kde mohou do mateřských škol chodit všechny děti.   

Vláda projedná pravidla pro volnočasové aktivity dětí s ohledem na probíhající epidemii covidu.  Ministři by se měli vrátit i k záměru na zahájení výkupu pozemků pro stavbu části Pražského okruhu u Běchovic či probrat záměr na vstup kabinetu do dvou řízení u Ústavního soudu. Dále by měl kabinet rozhodovat o červnovém pokračování testování ve firmách a na úřadech. 

K tomu, v jaké je kondici státní rozpočet a jestli se schodek pohybuje podle plánu, zveřejní údaje ministerstvo financí. Ke konci března stoupl schodek státního rozpočtu na 125,2 miliardy korun z únorových 86,1 miliardy korun.

V Praze nabere očkování na obrátkách. Důvod je nasnadě. V pondělí ráno totiž spouští činnost velkokapacitní vakcinační centrum v hale O2 universum. Otevřeno bude každý den od 08:00 do 20:00. V pondělí dojde podle plánu na tisíc lidí, toto číslo se postupně bude navyšovat. Maximální kapacita se odhaduje na 7000 lidí.

V Řecku to začne opět společensky žít. Otevřou zahrádky restaurací a kaváren, které prozatím mohly prodávat jen jídlo s sebou. Vatikán znovu zpřístupní muzea a zahrady. Ve Vídni končí „velikonoční“ lockdown. Ke zpřísnění restrikcí naopak přistupuje Tunisko.

Nastal poslední den pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Původně platil 1. duben. 

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

Český Krumlov je jednou z nejoblíbenějších českých destinací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

Český Krumlov je jednou z nejoblíbenějších českých destinací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

Český Krumlov je jednou z nejoblíbenějších českých destinací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...