Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Otevřou se restaurace, obchody i provozovny. Do Edenu se vrátí diváci, Slavia si může zajistit postup

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Česko ve čtvrtek čeká rozvolnění, které výrazně ovlivní fungování ve společnosti. Protiepidemický systém PES přejde ze čtvrtého do třetího stupně. Otevřou se restaurace, hospody, všechny obchody a provozovny služeb. Také skončí zákaz nočního vycházení. Nadále zůstane například v platnosti povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorech, a to sport nevyjímaje, stejně tak ji bude nutné nasadit na vybraných veřejně přístupných místech.

Jak je na tom vývoj české vakcíny proti nemoci covid-19? Ministerstvo zdravotnictví má zhodnotit dosavadní práci vědeckého týmu pod vedením poslankyně ANO lékařky Věry Adámkové a předložit výsledky první fáze výzkumu. 

Ve sněmovně bude rušno. Atmosféru pravděpodobně zjitří debata k otrávené řece Bečva. Starostové vyzvali k odstoupení ministra životního prostředí Richarda Brabce, ten ale odstupovat nehodlá. Poslance také čekají pravidelné interpelace na členy vlády.

Prezidentovo úkolování BIS probere příslušná sněmovní komise pro kontrolu tajné služby. Miloš Zeman žádal mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích.

České dráhy možná dnes čekají manažerské „škatulata, hýbejte se!“ Dozorčí rada bude jednat o změnách ve vedení. Nahradí v čele státního podniku Václava Nebeského dosavadní šéf ČD Cargo Ivan Bednárik? 

Fotbalisté Slavie si již mohou v předposledním kole zajistit postup do jarní části Evropské lize. V těžké skupině jim stačí bod s outsiderem z Izraele Beer Ševou. V Edenu je za vítězstvím po delší době poženou alespoň nějací diváci, v hledišti by mělo být přítomno 600 lidí z řad partnerů klubů. Také Sparta se popere o postup, ve francouzském Lille musí při nejlepším vyhrát, jinak její šance na postup klesnou na minimum. 

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek
Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek

Maminky, otestujte s námi pokračovací mléko 6+ a dětské mléko 36+ od Hami. Skvěle chutnají a díky unikátnímu složení OptiNutri jsou přesně...