27. března 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Oznámí Mayová rezignaci? Kauza Nečesaný a kadeřnice opět u soudu

Mayová před novináři zopakovala, že nadále preferuje odchod své země z unie na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mayová před novináři zopakovala, že nadále preferuje odchod své země z unie na... | foto: ČTK

Britská média spekulují, že premiérka Theresa Mayová dnes oznámí datum svého odchodu z funkce. Čeští poslanci se vrátí k tématu mýtného tendru a souvisejícím policejním zásahům. A pražský vrchní soud znovu projedná případ pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Obžalobě čelí Lukáš Nečesaný.

Konec Mayové? Britská vláda dnes předloží parlamentu opatření pro změnu zákonného data odchodu z EU na základě dohody ze summitu. Dosud platí, že Británie odejde z EU 29. března. Poslanci Dolní sněmovny však budou od 15 hodin debatovat a posléze hlasovat o vlastních variantách pro další postup. Premiérka Theresa Mayová následně v 18 hodin promluví k poslancům své Konzervativní strany. Podle médií by mohla sdělit datum svého odchodu z funkce.

Kdo dostane michelinské hvězdy? Dnes vychází nové vydání průvodce Michelin po restauracích ve velkých evropských městech, jehož součástí je i hodnocení pražských podniků.

Pravidla pro kamiony. Na plenárním jednání Evropského parlamentu budou poslanci projednávat mimo jiné silniční balíček, který upravuje pravidla budoucího fungování kamionové dopravy v Evropě.

Polské maso. Evropská komise hodnotí kroky, které Polsko učinilo v dozoru na svých jatkách a o kterých Varšava v pondělí informovala Brusel. V pátek začala EU kontrolovat polská jatka. Akce potrvá dva týdny a zaměří se na hovězí a drůbež, uvedla polská média s odvoláním na veterinární správu.

Sněmovna o mýtném tendru. Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci budou jednat o ochraně klimatu a o financování sociálních služeb, budou pokračovat v diskusi o podezřeních z ovlivňování mýtného tendru. Na programu je také druhé kolo volby zástupce ombudsmanky a člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady Českého rozhlasu.

Prezidentská debata na Slovensku. Ve 20.15 začíná závěrečná televizní debata prezidentských kandidátů Zuzany Čaputové a Maroše Šefčoviče před rozhodujícím, druhým kolem voleb slovenského prezidenta.

Trumpův mrakodrap. Na veřejném slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů USA pro kontrolu tajných služeb bude dnes odpoledne (SEČ) vypovídat realitní makléř Felix Sater o neuskutečněném záměru Donalda Trumpa postavit v Moskvě mrakodrap.

Druhá větev Rathovy kauzy. Krajský soud v Praze bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Kauza Nečesaný. Pražský vrchní soud znovu projedná případ pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Obžalobě čelí Lukáš Nečesaný. Jeho kauzu si soudy předávají už šestým rokem. V únoru se ho zastal Ústavní soud. Hradecký soud mladíka nejprve několikrát poslal do vězení, po zásahu Nejvyššího soudu a změně trestního senátu ho ale už dvakrát zprostil viny. Vrchní soud rozhodnutí vždy zrušil a žádal nové projednání a loni i druhou změnu soudního senátu.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)