14. prosince 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Parkurová show v Praze vstupuje do druhého dne, v Bruselu končí summit EU

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová, dcera nejbohatšího Čecha Petra... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová, dcera nejbohatšího Čecha Petra... | foto: Prague PlayOffs 2018

PRAHA Druhým dnem v Praze pokračuje ostře sledovaná parkurová soutěž Global Champions League. Včera se ve čtvrtfinále týmového závodu představila v barvách Prague Lions Anna Kellnerová, dcera nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, její tým však nepostoupil. Dnes je na programu semifinále.

V hlavním městě se v O2 areně světová elita parkurového skákání představuje vůbec poprvé. V rámci soutěže navíc dosud nesoupeřili nejlepší jezdci a koně v uzavřeném prostoru. Ve hře je celkem 300 milionů korun.

Soud pokračuje v projednávání kauzy jízdenek pro pražský dopravní podnik. Podle obžaloby přišel podnik trestnou činností nejméně o 457 milionů korun. Obviněno je 17 lidí včetně lobbisty Iva Rittiga. Obžaloba zahrnuje tři různé zakázky pražské dopravního podniku (DPP), nejznámější z nich je tisk jízdenek papírnou Neograph, odkud prý putovaly peníze k Rittigovi přes karibskou firmu Cokeville Assets. Další se týkají zajištění prodeje jízdenek firmou Cross Point a elektronické jízdenky od firmy Crowsnest. Všechny zakázky údajně zmanipuloval tehdejší šéf podniku Martin Dvořák a DPP prý přišel nejméně o 457,5 milionu korun. Lobbista Rittig označil obžalobu za absolutní lež. Obdobně hovořili o tvrzeních státního zástupce i spoluobvinění lobbistovi právníci David Michal a Karolína Babáková.

Soud se bude zabývat také případem podnikatele Jaroslava Fröhlicha a jeho ženy Evy, kteří čelí obžalobě z podvodu kvůli prodeji obrazů, které byly podle obžaloby padělané.

I v pátek má po celé repubice během dne mrznout. Teploty se dostanou maximálně k nule nebo jen pár desetin na nulu. Podle meteorologů by mělo sněžit pouze ojediněle.

V Bruselu nastal poslední den summitu EU. Šéfy států a vlád čeká diskuse a přijetí závěrů týkajících se migrace, jednotného trhu, klimatických změn, boje s dezinformacemi, potírání rasismu a xenofobie. Poté lídři 27 zemí u oběda na „eurosummitu“ proberou prohlubování evropské hospodářské a měnové unie. Česko reprezentuje premiér Andrej Babiš. Jednání začnou v 10.00. Tisková konference Babiše proběhne v 16.00.

Vyvíjí se situace na britské politické scéně v souvislosti s odchodem Spojeného království z Evropské unie. V 19:45 se v Londýně sejdou zastánci brexitu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!