Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Petr Pavel jmenuje nové ústavní soudce, z Brna se začne létat do Thajska

Prezident České republiky Petr Pavel. foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Na brněnském letišti dojde k slavnostnímu zahájení provozu první letecké dálkové linky z Brna na thajský ostrov Phuket. Akci pořádá cestovní kancelář Čedok a letecká společnost Neos.

Ruský premiér Michail Mišustin zahajuje dvoudenní návštěvu Číny, během které má jednat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a premiérem Li Čchiangem.

Spolkový ústavní soud oznámí, v jakém rozsahu bude v Berlíně nutné zopakovat spolkové volby z roku 2021. Hlasování tehdy provázely rozsáhlé problémy a nesrovnalosti.

Uskuteční se první schůze nové polské vlády vedené Donaldem Tuskem. Ministři budou jednat hlavně o rozpočtu na příští rok.

Na Slovensku jsou svolány další protivládní protesty, které organizují opoziční strany v reakci na snahu vládu zrušit elitní útvar slovenské prokuratury. Kromě Bratislavy (Nám. SNP) budou shromáždění i v dalších slovenských městech.

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) a zástupci stavebních spořitelen představí základní parametry zvýhodněného úvěru k dotačnímu programu Oprav dům po babičce. Příjemci dotace budou moci požádat o zvýhodněný úvěr na pobočkách stavebních spořitelen a bank.

Na Pražském Hradě se uskuteční jmenování dvou nových soudců Ústavního soudu. Prezident Petr Pavel jmenuje do funkce Lucii Dolanskou Bányaiovou a Zdeňka Kühna. Zúčastní se také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!