Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pirát Bartoš na návštěvě u prezidenta, Absurdita roku a 30 let růžového tanku

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Před 30 lety natřel sochař David Černý narůžovo tank. foto: Marie Stránská, MAFRA

Prezident Miloš Zeman jmenuje nového rektora Univerzity Palackého v Olomouci Martina Procházku.

Začíná festival FAMUFEST, který nabídne projekce snímků studentů FAMU za loňský rok s doprovodným programem, jako jsou workshopy, koncerty, výstavy nebo předčítání scénářů.

Soudznovu projedná žalobu exhejtmana Davida Ratha kvůli mediálnímu výroku státního zástupce, že Rath má v zahraničí ukryté peníze z trestné činnosti.

Podpis smlouvy se zhotovitelem první etapy rekonstrukce interiérů Fantovy budovy, ukázka průběhu stavby prodloužení severního podchodu mezi hlavním nádražím a Žižkovem a otevření Informačního centra Správy železnic.

Vyhlášení výsledků ankety Absurdita roku, která je vyhlašována jako součást podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Tentokrát se zaměřila na vládní opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií.

Prezident Miloš Zeman přijme předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Bartoš chce s prezidentem probrat návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby.

Před 30 lety natřel sochař David Černý narůžovo památník sovětských tankistů na pražském Smíchově

Z důvodu údržby technologie v noci ze středy na čtvrtek uzavřen Zlíchovský tunel, západní tubus A směrem na Barrandovský most.

Schůze slovenské vlády. Očekává se, že nový kabinet premiéra Eduarda Hegera schválí své programové prohlášení.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...