Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Plošné testování v pražské školce, otevřené hranice i nová knížka Roberta Šlachty

Tento pohled na značku sdělující „státní hranice je zavřená“ na rakousko-českém přechodu již v neděli bude minulostí. foto: ČTK/AP

Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Za středu přibylo v Praze 20 osob nakažených koronavirem, to je nejvíce za posledních 17 dnů

Ve čtvrtek započne v jedné z mateřských školek na Praze 11 plošné testování zaměstnanců kvůli pozitivnímu nálezu na covid-19 u jednoho z pedagogů. Z tohoto důvodu bude MŠ Markušova do 5. června uzavřena. Testy odhalí, jestli se nákaza nerozšířila. Děti ze třídy Pomněnka se zároveň nacházejí od 2.6 do 12.6. v karanténě.

Sněmovna se od 9:00 opět sejde za účelem projednání postupu vlády během epidemie koronaviru. K mimořádné schůzi dojde na popud Pirátů a ODS.

Další posun k normálu proběhl o půlnoci. Právě v tuhle dobu se otevřely hranice mezi Českem, Rakouskem a Slovenskem. K přechodu mezi státy od této doby není nutné předložit negativní test na covid-19, ani s povinnou karanténou se nepočítá. O tom, jestli to na hranicích vypadá jako před koronavirem, budeme informovat. 

Rušno bude i v Brně, kde hnutí ANO rozhodne po odchodu lídra Petra Vokřála o podobě kandidátky pro volby v Jihomoravském kraji.

Před soudem také stane Václav Klestil, který veřejně na facebooku podpořil teroristický útok na mešity v Christchurchi. Hrozí mu trest v rozmezí 5-15 let nepodmíněně.

Zástupci Evropské unie a Británie dojednávají smlouvu o pobrexitovém uspořádání vzájemných vztahů. Ve čtvrtek mají poslední možností dosáhnout pokroku před rozhodnutím, zda prodloužit přechodné období. Jednání trvá od pátku. 

Český statistický úřad zveřejní očekávaná data vztahující se k vývoji trhu práce a mezd v Česku. Dále nabídne údaje pro srovnání v rámci evropského trhu práce v letech 2010 až 2019 a srovná vývoj i úroveň mezd v EU.

Před čínskou ambasádou proběhne od 10:30 zisncenovaný soudní proces s Komunistickou stranou Číny kvůli násilnému potlačení protestů na náměstí Nebeského klidu, k němuž došlo přesně před 31 lety. Rolí se ujmou herci Klára Cibulková, David Steigerwald, Andrea Černá a Jacob Erftemeijer.

Zoologickým a botanickým zahradám se zvýší kapacita. Od čtvrtka je může v jeden moment navštívit až 250 lidí na hektar. Původně to bylo o stovku méně.

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta společně s novinářem Josefem Klímou pokřtí knihu Třicet let pod přísahou. K akci dojde v Paláci knih Luxor od 17:00.

Pražský literární dům ve spolupráci s Židovským muzeem pořádá v Maiselově synagoze od sedmi hodin večer literární večer na téma reportáže Egona Erwina Kische z Mexika.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!