23. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Plzeň začne svou pouť fotbalovou Ligou mistrů, britští Konzervativci zjistí jméno nového šéfa

Fotbalisté Viktorie Plzeň začnou svou pouť v Lize mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Viktorie Plzeň začnou svou pouť v Lize mistrů. | foto: ČTK

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Viktoria Plzeň otevře českou sezonu v evropských pohárech. Od 19 hodin nastoupí její fotbalisté proti řeckému Olympiakosu Pireus ve druhém předkole fotbalové Ligy mistrů. Naposledy hráli Západočeši nejprestižnější klubovou soutěž v minulém roce, ve skupině s Realem Madrid, AS Řím a CSKA Moskva skončili třetí.

Začíná festival židovské kultury Ha-Makon, kdy tématem budou Židé v umění 20. století. Akce se koná v Holešově na Kroměřížsku a potrvá až do 28. července.

Během dopoledne oznámí britští Konzervativci jméno nového šéfa, který se stane premiérem Spojeného království po Therese Mayové. Dnes se také naposledy sejde kabinet této premiérky.

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se ve Francii, konkrétně v Národním shromáždění, zúčastní debaty o změnách klimatu.

Uskuteční se koordinační schůzka starosty Prahy 1 Pavla Čižinského se zástupci vlastníka Lennonovy zdi, tedy Řádu maltézských rytířů a mluvčí spolku vlastníků nemovitosti Karolínou Peake k řešení situace ohledně turistických skupin, které po této zdi údajně sprejují.

Ministr vnitra Jan Hamáček se vyjádří k dalšímu postupu úřadu ohledně veřejné zakázky na policejní auta. Tu v červnu zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Na Hradčanském náměstí v Praze se uskuteční demonstrace s názvem Král je nahý – braňme demokracii. Proslov bude mít například bývalý europoslanec Pavel Svoboda, religionista Hayato Okamura nebo historici Petr Blažek a Radek Schovánek.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.