Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pokračuje jednání o vydání Assange do USA, Trump končí svou návštěvu Indie

Americký prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová před Taj Mahalem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová před Taj Mahalem. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Budeme sledovat vývoj epidemie způsobené novým typem koronaviru. Situaci v Itálii bude dnes zkoumat delegace Světové zdravotnické organizace.

Na Slovensku pokračuje schůze místní sněmovny, která má na programu vládní návrhy. Jednání se bude týkat opatření ze sociálního balíčku a rozhodování istanbulské úmluvy o potírání násilí na ženách.

V Mělníku se chystá poslední rozloučení s Vladimírem Hradcem, někdejším členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Vladimír Hradec zemřel 20. února ve věku nedožitých 89 let.

Nově zvolený předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se sejde s místopředsedy Senátu a předsedy senátorských klubů, aby s nimi projednal možnou cestu senátorů na Tchaj-wan.

Před olomouckým vrchním soudem dnes stanou čtyři muži, ti jsou obžalovaní z daňových úniků v celkové výši přes půl miliardy korun v souvislosti s nelegální výrobou alkoholu.

Oproti tomu justice ve Zlíně bude pokračovat v projednávání případu Jaroslava Dobeše, ten je známý jako guru Jára. Soud se zabývá i obžalobou vůči jeho blízké spolupracovnici Barboře Pláškové. Obžalováni jsou ze znásilnění studentek esoterické školy Poetrie, jejíž zakladatelem byl Dobeš.

V Bruselu budou jednat ministři Evropské unie, kteří jsou odpovědní za evropskou problematiku. Očekává se, že ministři schválí mandát pro vyjednávání pobrexitových vztahů s Velkou Británií.

Londýnský soud pokračuje v projednávání vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států.

Americký prezident Donald Trump oproti tomu končí svou návštěvu Indie, v Dillí bude jednat s místním premiérem Naréndrou Módím.

,
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?