14. listopadu 2017 6:05 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Politické špičky se budou opět radit, jak dál po volbách. Trump končí klíčovou cestu po Asii

Tomio Okamura (SPD), Jan Chvojka (ČSSD), Filip Humplík (ODS) a Martin Plíšek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomio Okamura (SPD), Jan Chvojka (ČSSD), Filip Humplík (ODS) a Martin Plíšek... | foto: TV Barrandov

Roztáčí se další kola předvolebních jednání, na kterých se má dohodnout nejen možná podoba budoucí vlády, ale i obsazení sněmovny. Americký prezident Donald Trump končí svou nejdelší zahraniční cestu po asijských zemích.

- Pokračují jednání o sestavování nové vlády i obsazení postů ve sněmovně. Nejaktivnější bude ODS, která by se měla ještě dopoledne sejít s SPD. Odpoledne ji čekají jednání s Piráty, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Poté chce ještě debatovat s představiteli ČSSD.

- Prezident Miloš Zeman se sejde s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem a předsedou lidoveckého poslaneckého klubu Janem Bartoškem.

- Městský soud v Praze se vrátí ke kauze fiktivních obchodů s palivy z 90. let. V případu pokusu o vylákání 327 milionů korun jako nadměrného odpočtu DPH od finančního úřadu zůstává poslední z obžalovaných, šéf společnosti Bena Milan Vomela. 

- Ve Valdštejnském paláci budou udíleny ceny Ústavu pro studium totalitních režimů za svobodu, demokracii a lidská práva. Ocenění je určeno osobnostem, které sehrály význačnou roli v boji za obnovu svobody a demokracie Československé republiky v letech nesvobody (1938–1945) a komunistické totalitní moci (1948–1989). 

- Do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice dorazí transport zubrů.  

- Americký prezident Donald Trump zakončí jedenáctidenní turné po pěti asijských zemích, jimiž byly Japonsko, Jižní Korea, Čína, Vietnam a Filipíny.


- Končí třídenní cvičení amerického vojenského námořnictva v Tichomoří, kterého zúčastnily tři americké letadlové lodě. Podobné manévry s třemi letadlovými loděmi USA uspořádaly naposledy před deseti lety. 

- Koná se plenární jednání Evropského parlamentu. Na programu je mimo jiné hlasování o nové legislativě chránící spotřebitele před nepoctivými internetovými prodejci, debata o zavedení povinných bezpečnostních systémů v motorových vozidlech.

- Britská Dolní sněmovna má začít další fázi projednávání zákona, který se má stát základem právní odluky Británie od Evropské unie.

- V ženevské aukční síni Christie’s se bude dražit 19karátový růžový diamant s názvem The Great Mazarin.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz