6. března 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Poslanci ANO projednají Ondráčkovo odvolání. A Rathova korupční kauza ožívá

David Rath už napsal několik knih. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath už napsal několik knih. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha Poslanecké kluby dnes budou jednat o Zdeňku Ondráčkovi v čele sněmovní komise GIBS, po čtyřech měsících u soudu opět ožívá korupční kauza Davida Ratha a časopis Forbes dnes zveřejní svůj slavný žebříček miliardářů včetně několika českých byznysmenů.

Jednání o Ondráčkovi. Poslanecký klub hnutí ANO dnes bude jednat o návrhu na odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). O situaci kolem Ondráčkova zvolení bude v dopoledních hodinách jednat i poslanecký klub KSČM.

Soud se vrátí k Rathově kauze. Krajský soud v Praze se dnes po čtyřměsíční pauze vrátí ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Za hlavní organizátory trestné činnosti obžaloba považuje Kateřinu Kottovou a Petra Kotta, kteří podle spisu přizpůsobovali veřejné zakázky za Rathova vědomí i aktivní podpory „velkým hráčům“, kdy jednoho z těchto soutěžitelů za úplatek zvýhodnili, zatímco ostatní mu záměrně „dělali křoví“.

Squatteři se dovědí verdikt. Obvodní soud pro Prahu 6 dnes vynese rozsudek v kauze devíti squatterů, kteří v únoru obsadili usedlost Šatovka v Praze 6. Za to jim hrozí až dvouleté vězení.

Změní se podmínky pro hradního kancléře? Odpoledne bude pokračovat schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by mohli projednat v úvodním kole poslanecké předlohy o zrychlení výstavby silnic a železnic, o přímé volbě starostů a hejtmanů, o zúžení elektronické evidence tržeb na plátce DPH a o zpřísnění předpokladů pro funkci prezidentova kancléře.

Kauza Homolka. Městský soud v Praze dnes bude pokračovat v projednávání korupční kauzy pražské Nemocnice Na Homolce. Mezi obžalovanými je bývalý ředitel ústavu Vladimír Dbalý. Při nákupu gama nože a při zakázce na digitalizaci chorobopisů si podle obžaloby řekl o úplatky přesahující 27 milionů korun.

Rozsáhlá kauza zneužívání. Na krajském soudu v Děčíně dnes bude probíhat hlavní líčení v případu Jaroslava Pulpána, který čelí obžalobě z rozsáhlého zneužívání dívek na internetu. Kauzu podrobně popsal server Lidovky.cz

Žebříček miliardářů. Časopis Forbes dnes vydá nový žebříček světových dolarových miliardářů včetně několika českých byznysmenů. V čele žebříčku v loňském roce trůnil Bill Gates, jehož však nedávno podle agentury Bloomberg předběhl zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Uspěje Škoda Transportation? Dnes končí termín pro předložení nabídek na privatizaci řecké firmy železniční údržby ROSCO. O firmu má zájem také česká Škoda Transportation.

Zastavení provozu na I/9. Kvůli bourání poloviny mostu na dálnici D8 se dnes zastaví provoz na silnici I/9, uzavírka potrvá do 10. března. Následně bude provoz pod mostem možný jen ve směru od Mělníka na Zdiby.

Praha bude jednat o Radlické radiále. Na dnešním programu rady hlavního města Prahy je jednání o koupi a prodeji akcií Pražských vodovodů a kanalizací, koncepce rozvoje zdravotnické záchranné služby nebo výstavba Radlické radiály a lávky přes Horoměřickou ulici. Radní projednají rovněž tendr na dodávku nízké taktické obuvi pro pražské strážníky.

Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...