Sobota 10. dubna 2021svátek má Darja 15 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Poslanci budou řešit Dukovany i exekuce. V Rakousku začínají platit nová pravidla pro pendlery

Jaderná elektrárna Dukovany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaderná elektrárna Dukovany. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci mají schvalovat návrh zákona k výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, V závěrečném kole jsou také novela o České národní bance, nová pravidla kurzarbeitu, postihy nedovolené jízdy ve vyhrazených jízdních pruzích a předloha ohledně kybernetické obrany. Na 17:00 je svolána mimořádná schůze k úpravám exekucí a oddlužení.

V poslední přestávce jednání sněmovny se sejde organizační výbor. Bude se zabývat námitkou nezařazeného poslance Lubomíra Volného ohledně podjatosti mandátového a imunitního výboru, který s ním vede disciplinární řízení.

Druhým dnem pokračuje v Polsku prezidentský summit zemí Visegrádu za účasti prezidenta Miloše Zemana. Z programu: 11:30 třetí plenární zasedání k tématu energetická bezpečnost a politika v oblasti klimatu; 12:45 tisková konference

Premiér Andrej Babiš odlétá do Srbska, kde bude s lídry jednat o aktuální koronavirové situaci. Briefing před odletem je naplánován na 07:45.

V 11:30 má začít tisková konference ministra vnitra Jana Hamáčka po jednání Ústředního krizového štábu.

V Rakousku začínají platit nová pravidla pro pendlery. Musí vyplňovat on-line formulář a předkládat na hranicích test starý nanejvýš sedm dní.

Od 09:30 je v pražské restauraci Šeberák v plánu tisková konference iniciativy Chcípl PES. Z programu: informace o akcích po celé ČR 14. února, kdy se budou konat Valentýnské pochody za návrat dětí do škol a otevření ČR, informace o počtu podpisů pod petice Otevřeme Česko a pod peticí na založení politického hnutí, jak se bránit proti pokutám co chodí občanům a firmám, o programu na pomoc samoživitelkám, vyjádření ke kompenzačním balíčkům.

V americkém Senátu pokračuje od 18:00 (SEČ) proces týkající se ústavní žaloby na bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Začne prezentace úvodních argumentů, která může zaplnit i několik jednacích dní.

Odvolací Vrchní soud v Praze rozhodne v části případu údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Krajský soud v Hradci Králové potrestal peněžitými tresty tři obžalované, jeden z nich dostal i podmíněný trest. Většina obžalovaných odešla bez trestu.

Olomoucký krajský soud otevře případ loňské brutální vraždy cyklistky na okraji Olomouce. Z vraždy je obžalován recidivista Rostislav Basler, který si ženu zcela náhodně vybral.

V Moskvě se uskuteční odvolací proces s Američanem Trevorem Reedem, který byl v Rusku loni odsouzen na devět let za to, že v opilosti napadl policisty.

Čínská družice Tchien-wen dosáhne oběžné dráhy kolem Marsu. Vozítko, které s sebou ze Země přepravuje, podle čínského národního vesmírného úřadu CNSA na povrch rudé planety spustí nejdříve v květnu.

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...