Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Poslanci proberou uznávání protilátek proti covidu. Začíná Národní svatoludmilská pouť

Schůze sněmovny foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje řádná schůze sněmovny. Poslanci by měli diskutovat o uznávání protilátek proti covidu jako možnosti prokázání bezinfekčnosti. Na programu je také schvalování drážní novely o dohledu nad dodržováním pracovní doby i odpočinku strojvedoucích a zvýšení rozpočtu Státního fondu podporu investic kvůli tornádu.

Pokračování schůze sněmovní vyšetřovací komise k otravě Bečvy. Na programu je schválení závěrečné zprávy s návrhem usnesení sněmovně.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se zabývá na základě podnětu možným porušením vodního zákona kvůli nedávnému experimentu vědců se solankou v řece Bečvě, kterým se snažili přispět k objasnění loňské otravy řeky. K výpovědi byl předvolán předseda místní organizace Českého rybářského svazu Hustopeče nad Bečvou Stanislav Pernický.

Přivezením lebky sv. Ludmily začíná v Tetíně na Berounsku Národní pouť k výročí 1100 let od mučednické smrti této světice.

Bývalý prezident Václav Klaus by mohl opustit Ústřední vojenskou nemocnici. Hospitalizován byl kvůli problémům s tlakem

Do dneška musí policisté zajistit v kauze Čapí hnízdo důkazy podle pokynů dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Okresní soud Praha-východ bude pokračovat v projednávání kauzy Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení. V případu čelí obžalobě pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista Radek Holub, celník Pavel Šíma a někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal.

Francouzský soud projedná žalobu ministerstva financí na americkou technologickou společnost Apple za údajné zneužívání smluvních podmínek při prodeji softwaru v jeho obchodě s aplikacemi App Store.

Několik neziskových organizací spouští kampaň FreeViasna s cílem dosáhnout osvobození zadržovaných aktivistů běloruského lidskoprávního centra Vjasna včetně Marfy Rabkovové, která byla zadržena před rokem. Za Českou republiku se ke kampani připojily organizace Člověk v tísni a Amnesty International Česká republika.

V poušti Gobi nedaleko čínského kosmodromu Ťiou-čchüan dopadne s pomocí padáku trojice kosmonautů, kteří se ve čtvrtek ráno odpojili od čínské orbitální stanice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat