Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslanci proberou uznávání protilátek proti covidu. Začíná Národní svatoludmilská pouť

Schůze sněmovny foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje řádná schůze sněmovny. Poslanci by měli diskutovat o uznávání protilátek proti covidu jako možnosti prokázání bezinfekčnosti. Na programu je také schvalování drážní novely o dohledu nad dodržováním pracovní doby i odpočinku strojvedoucích a zvýšení rozpočtu Státního fondu podporu investic kvůli tornádu.

Pokračování schůze sněmovní vyšetřovací komise k otravě Bečvy. Na programu je schválení závěrečné zprávy s návrhem usnesení sněmovně.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se zabývá na základě podnětu možným porušením vodního zákona kvůli nedávnému experimentu vědců se solankou v řece Bečvě, kterým se snažili přispět k objasnění loňské otravy řeky. K výpovědi byl předvolán předseda místní organizace Českého rybářského svazu Hustopeče nad Bečvou Stanislav Pernický.

Přivezením lebky sv. Ludmily začíná v Tetíně na Berounsku Národní pouť k výročí 1100 let od mučednické smrti této světice.

Bývalý prezident Václav Klaus by mohl opustit Ústřední vojenskou nemocnici. Hospitalizován byl kvůli problémům s tlakem

Do dneška musí policisté zajistit v kauze Čapí hnízdo důkazy podle pokynů dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Okresní soud Praha-východ bude pokračovat v projednávání kauzy Bereta, která se týká údajného vynášení informací z trestních řízení. V případu čelí obžalobě pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista Radek Holub, celník Pavel Šíma a někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal.

Francouzský soud projedná žalobu ministerstva financí na americkou technologickou společnost Apple za údajné zneužívání smluvních podmínek při prodeji softwaru v jeho obchodě s aplikacemi App Store.

Několik neziskových organizací spouští kampaň FreeViasna s cílem dosáhnout osvobození zadržovaných aktivistů běloruského lidskoprávního centra Vjasna včetně Marfy Rabkovové, která byla zadržena před rokem. Za Českou republiku se ke kampani připojily organizace Člověk v tísni a Amnesty International Česká republika.

V poušti Gobi nedaleko čínského kosmodromu Ťiou-čchüan dopadne s pomocí padáku trojice kosmonautů, kteří se ve čtvrtek ráno odpojili od čínské orbitální stanice.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat