Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslední rozloučení s režisérem Vorlíčkem a bude Fico ústavním soudcem?

Události

  6:00
V poledne proběhne ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení s režisérem Václavem Vorlíčkem, bývalé vedení Katalánska dnes v Madridu stane před soudem kvůli referendu o nezávislosti regionu a slovenští poslanci budou odpoledne volit kandidáty na funkci soudce Ústavního soudu - o post se uchází i expremiér Robert Fico.

Václav Vorlíček foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Rozloučení s Vorlíčkem. V krematoriu v pražských Strašnicích proběhne v pravé poledne poslední rozloučení s Václavem Vorlíčkem, režisérem celé řady kultovních českých filmů a seriálů, mimo jiné pohádky Tři oříšky pro Popelku či pohádkové série Arabela. Vorlíček zemřel minulé úterý ve věku 88 let. Poslední rozloučení můžete sledovat v přímém přenosu na serveru Lidovky.cz.

Kauza Nečesaný. Ústavní soud dnes dopoledne vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti Lukáše Nečesaného, který čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Stížnost kritizuje hlavně postup Vrchního soudu v Praze, který do kauzy opakovaně zasahoval a rušil zprošťující rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové.

Mayová o brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová v odpoledním prohlášení k Dolní sněmovně seznámí poslance s vývojem jednání s EU o brexitu.

Bude Fico ústavním soudcem? Od dopoledne bude pokračovat schůze slovenského parlamentu, který by měl v pozdních odpoledních hodinách volit kandidáty na funkci soudce Ústavního soudu, o kterou se uchází i expremiér Robert Fico.

Bývalé vedení Katalánska u soudu. V Madridu dnes začíná proces s bývalým vedením Katalánska. Kvůli referendu o nezávislosti tohoto autonomního regionu je v něm obžalováno 12 lidí, z toho devět ze vzpoury. Separatisté plánují na odpoledne manifestace v katalánských městech a už v poledne chtějí na deset minut přerušit práci ve svých zaměstnáních.

Je Nikulin schopen procesu? Soud v San Francisku chce na základě psychiatrických posudků rozhodnout, zda Rus Jevgenij Nikulin je schopen procesu. Ten měl původně začít v lednu, kvůli vyšetřením se ale opakovaně odkládá.

Demonstrace ve Venezuele. Venezuelská opozice na dnešek svolala demonstraci za otevření humanitárního koridoru do země, jemuž brání prezident Nicolás Maduro s tím, že jde o americkou intervenci.

Projde metro bez strojvedoucích? Pokračuje schůze sněmovny. Na programu jsou zejména poslanecké návrhy v prvním čtení, například drážní novela o možnosti provozu metra bez strojvedoucích. Ve druhém čtení by měli poslanci projednat novelu o dani z nabytí nemovitosti.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat