Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Potravinové banky budou rozdělovat respirátory, papež zahájí návštěvu Iráku

Papež František na půlnoční mši ve Svatopetrské katedrále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František na půlnoční mši ve Svatopetrské katedrále. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Potravinové banky začnou rozdělovat neziskovým organizacím a krajům respirátory od státu pro lidi v nouzi. Stát ze svých rezerv poslal do potravinových bank tři miliony respirátorů a 170 000 roušek.

Podniky s 50 až 249 zaměstnanci musejí začít s testováním na koronavirus. Všechny pracovníky musejí prověřit do 15. března.

Od 10:00 je v plánu briefing ministra zdravotnictví Jana Blatného.

Vláda má projednat zavedení povinného testování státních zaměstnanců od 10. března. Kabinet zřejmě probere i pracovní povinností v nemocnicích pro studenty některých středních a vysokých škol. Tisková konference je v plánu ve 14:00, čas se ale může změnit.

V 09:30 bude tisková konference středočeského hejtmanky Petry Peckové k vývoji epidemické situace v kraji a aktuálním informacím k očkování. Zúčastní se také radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, krajský koordinátor očkování Martin Polák.

Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mj. návrh KSČM na uzákonění pěti týdnů dovolené a zákaz dětských dluhů. Ve druhém čtení poslanci projednají návrh zákona související s elektronizací veřejné moci.

Začíná čtyřdenní návštěva papeže Františka v Iráku. Papež bude jednat s iráckým prezidentem a promluví k diplomatickému sboru.

Končí veřejná nabídka odkoupení části akcií banky Moneta Money Bank, kterou učinila společnost Tanemo z finanční skupiny PPF. V rámci dobrovolné nabídky odkupu nabízí 80 Kč za akcii Monety.

Na opravovaný úsek dálnice D1 Koberovice - Humpolec se po zimní přestávce vrací stavbaři. O víkendu tam budou omezovat provoz práce na změně dopravního značení, následně budou auta v obou směrech jezdit dvěma jízdními pruhy.

Končí zasedání Rady guvernérů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE); mohlo by se hlasovat o rezoluci kritizující Írán za omezení inspekcí jeho jaderných provozů.

Koronavirus si ještě nevšiml, že s ním bojujeme, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vybili jsme mnoho živočišných druhů, tak se nemůžeme divit, že jiný druh zaútočí na nás. Má na to právo, říká...

Test nanorespirátorů a nanoroušek: Polovina chrání jen naoko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Spoléháme se, že díky rouškám a respirátorům budeme patřit k těm šťastným, kterým se podaří uchránit před covidovou...

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!