Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pozor na ledovku, Kubera se sejde se Zemanem a Škoda představí nový model Scala

Silnice pokrytá rozbředlým sněhem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silnice pokrytá rozbředlým sněhem (ilustrační foto) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Pozor ráno na ledovku. Bezpečnostní rada státu by se měla zabývat zjištěními tajných služeb ohledně Ruska a Číny a tělo zesnulého prezidenta George Bushe staršího bude pohřbeno na pozemku jeho prezidentské knihovny v texaském městě College Station.

Dnes se slaví svátek svatého Mikuláše. Jde o jednoho z nejuctívanějších svatých v celém křesťanství, ve východních církvích je druhým nejuctívanějším svatým vůbec (po Panně Marii). Děti si ovšem nadílky užily podle tradice už ve středu večer, v předvečer svátku.

Meteorologové varovali před ledovkou. Ve čtvrtek ráno zasáhne jihozápadní polovinu Čech, postupně se rozšíří na většinu republiky. Na Moravě a ve Slezsku ledovka může vydržet až do pátečního dopoledne.

Tělo zesnulého prezidenta George Bushe staršího bude pohřbeno na pozemku jeho prezidentské knihovny v texaském městě College Station. V 17:00 SEČ začne poslední rozloučení s Bushem v episkopálním kostele svatého Martina v Houstonu, v 18:15 se smuteční kolona vydá z kostela na nádraží Union Pacific Railroad Westfield, odkud bude rakev převezena vlakem do kampusu univerzity Texas A&M v College Station, kde je i Bushova knihovna. Ve 21:15 začne pohřeb v Bushově prezidentské knihovně, rakev bude následně uložena v rodinném hrobu vedle manželky Barbary a dcery Robin.

Už v 7:00 proběhne jednání Bezpečnostní rady státu. Zabývat by se měla výročními zprávami tajných služeb - BIS a Vojenského zpravodajství. Obě služby popsaly rostoucí aktivity ruských a čínských špionů na českém území.

Od 9:00 pokračuje schůze sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace a mezinárodní smlouvy. Poslanci se na návrh KSČM budou také zabývat privatizacemi podniků v 90. letech 20. století.

V 16:30 dojde k setkání nového předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem jednání bude legislativa, spolupráce nejvyšších ústavních činitelů nebo Zemanova nominace prorektora Karlovy univerzity Aleše Gerlocha na ústavního soudce, kterou bude schvalovat Senát.

V Bruselu jednají ministři vnitra členských zemí EU. V programu je návrh na posílení evropské pobřežní a pohraniční stráže či diskuse o způsobech, jak zastavit šíření teroristického obsahu na internetu. Ministři budou diskutovat též o opatřeních majících zamezit pašování lidí a proberou své priority s ohledem na budoucí víceletý rozpočet EU.

V 18:30 představí automobilka Škoda Auto Tel Avivu nástupce modelu Rapid s názvem Scala.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!