Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha bude jednat o Trojské lávce, soud za manipulace s Bingem a Putin na cestách

Události

  6:00
PRAHA - Stavební firma, která od pátku vytahuje v Praze na Císařském ostrově z Vltavy nosnou konstrukci zřícené lávky, v sobotu začala převážet některé její části na parkoviště u trojské betonárky, kde je budou zkoumat odborníci. Části, které jsou pro experty nepotřebné, dělníci rovnou likvidují na levém břehu řeky. Dnes proběhne na magistrátu druhé jednání o zřícené lávce.

Ve špatném stavu je i Barrandovský most, který by měl podle zprávy TSK být výhledově začít opravován, nejpozději do roku 2020. foto: HZS Praha- Roman Půta

Kontroloval se i Hlávkův most. Lávka se zřítila v sobotu odpoledne, zraněni při tom byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Praha vyplatí každému zraněnému jako dar 50 000 korun, odškodným se bude zabývat později. Příčina pádu stále není známa.

Po zřícení trojské lávky Praha rozhodla o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší, mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.
Hlavní město mimo jiné přistoupilo i k preventivní kontrole statiky Hlávkova mostu. Měření proběhlo o víkendu, výsledky budou později.

Manipulace s Bingem. Soud se začne zabývat případem Pavla Fantyše, který byl odsouzený za zmanipulování televizní hry Bingo v 90. letech. Fantyš v roce 1995 uprchl do ciziny, dopaden byl letos v létě. Po převezení do Česka požádal o nové projednání svého případu.

„Prezidentská“ debata. Od 13.00 proběhne v pražském kině Světozor předvolební debata pěti prezidentských kandidátů Pavla Fischera, Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Marka Hilšera a Jiřího Hynka se studenty. Pořádá JSNS.CZ (Jeden svět na školách), vzdělávací program společnosti Člověk v tísni.

Lánské pohovory. Prezident Miloš Zeman se v Lánech ve 13:00, 14:30 a 16:00 setká s nejmenovanými kandidáty na ministry. V neděli Zeman přijal kandidáta na ministra průmyslu a obchodu (MPO) Tomáš Hünera a uchazeče o místo ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO).

Putin na cestách. Ruský prezident Vladimir Putin bude na návštěvě Egypta. Má jednat se svým protějškem Abdal Fattáhem Sísím o bezpečnosti na Blízkém východu. Ještě během pondělí pak navštíví Turecko. Se svým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem má jednat o Sýrii a Jeruzalému a dalších mezinárodních otázkách a o společných projektech v energetice.

Pozor na vlaky. Od soboty platí u Českých drah nový jízdní řád, proto pozor při pondělní cestě do práce.

O čtvrtfinále. České házenkářky na světovém šampionátu v Německu vyzvou v pondělním osmifinále Rumunsko s nejlepší hráčkou světa Cristinou Neaguovou. Podle trenéra Jana Bašného je to soupeř k poražení, jehož hra stojí a padá právě s výkonem Neaguové. Češky chtějí překvapit, zápas v Lipsku začne v 17:30.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat