4. prosince 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Praha bude řešit, co dál se zřícenou lávkou v Troji. A je země kulatá?

Po pádu lávky v Troji je šedesátiletý muž v umělém spánku, o tři roky starší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po pádu lávky v Troji je šedesátiletý muž v umělém spánku, o tři roky starší... | foto: Michal Kopřiva, Lidovky.cz

V sobotu se v Praze-Troji zřítila lávka vedoucí k trojskému zámečku. Při neštěstí se zranili čtyři lidé, starší muž je v umělém spánku v nemocnici. Praha nyní šetří, kdo za nehodu může a co s troskami mostku. NKÚ zveřejní výsledky kontroly peněz určených na podporu spolupráce obcí.

- Budeme sledovat další vývoj kolem spadlého mostu přes Vltavu v Troji. Lávka se zřítila v sobotu a nehodu vyšetřuje policie. Příčiny neštěstí zatím nejsou známy, bude je zjišťovat soudní znalec. Čtyři lidé utrpěli zranění.

- Piráti  elektronicky hlasují o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany. Michálek údajně nechal potají stáhnout podanou stížnost Pirátů na výsledky voleb.

- Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky kontroly peněžních prostředků Evropské unie a státního rozpočtu určených na podporu rozvoje vzájemné spolupráce obcí a rozvoje místních partnerství. Kontrola byla zaměřena na to, jak ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo vnitra rozdělovalo Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv tyto peníze.

- Ředitel ROPID Petr Tomčík, ředitel IDSK Pavel Procházka a ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj Jakub Goliáš zveřejní novinky ve vlakovém jízdním řádu 2018 v Praze a ve Středočeském kraji.

- Uskuteční se jednání ministrů financí zemí platících společnou evropskou měnou. Hlavními body jednání bude řecký záchranný program, diskuse o daňovém zatížení práce, návrhy rozpočtových plánů. Ministři zvolí nového předsedu euroskupiny, kandidátem je i slovenský ministr financí Peter Kažimír. V podvečer proběhne jednání v rozšířeném formátu o budoucnosti Evropské hospodářské a měnové unie, také za účasti českého ministra financí Ivana Pilného.

- V Bruselu pokračuje odročené soudní řízení s pěticí bývalých členů katalánské vlády, kteří jsou ve Španělsku obviněni ze vzpoury za snahy o nezávislost Katalánska. Belgický soud má rozhodovat o jejich vydání do Španělska. Očekává se, že soudce rozhodne během několika dnů.

- Britská Dolní sněmovna začne projednávat klíčový zákon o brexitu, který se má stát základem právní odluky Británie od Evropské unie. Norma čelí v parlamentu velké opozici, výhrady mají i vládní poslanci.

- Vedení německé sociální demokracie bude diskutovat o možném pokračování velké koalice s CDU/CSU.

- Američan Mike Hughes, který nevěří v kulatost planety Země a který se svůj názor rozhodl dokázat vlastním kosmickým výzkumem, chce letět v podomácku vyrobené raketě. V plavidlu poháněném párou hodlá dosáhnout výšky 500 metrů.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz