Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prahu čekají Svatojánské slavnosti Navalis, v Rakousku se znovu otevřou restaurace

Události

  5:00
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Svatojánské slavnosti NAVALIS. foto: Česká pozice

V 10:00 se v budově ministerstva zdravotnictví uskuteční tisková konference, na které budou představeny podmínky a hygienická pravidla pro provozy, které se obnoví 25. května při další vlně uvolňování protiepidemických opatření. Zúčastní se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, hlavní hygienička Jarmila Rážová a vedoucí pracovní skupiny pro řízení uvolňování karanténních opatření při ministerstvu zdravotnictví Rastislav Maďar.

Členové vlády se sejdou k jednání se zástupci Národní ekonomické rady (NERV) z pracovní skupiny pro zaměstnanost, aby probrali podobu další podpory z kurzarbeitového programu Antivirus.

Český statistický úřad zveřejní předběžný odhad HDP za 1. čtvrtletí 2020.

V 11:00 proběhne předání cen mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro.

V pražské Galerii Malostranská beseda začíná výstava fotografií Jana Saudka nazvaná 85. Díla známého fotografa zde budou k vidění do 30. června.

Mší svatou slouženou od 18:00 v kostele sv. Jana Nepomuckého na pražských Hradčanech kardinálem Dominikem Dukou budou zahájeny 12. Svatojánské slavnosti Navalis. Poté půjde procesí Nerudovou ulicí přes Karlův most. Od 20:00 se uskuteční koncert na hladině Vltavy pod Karlovým mostem.

Ve 20:00 se v Obecním domě uskuteční další koncert, tentokrát Symfonického orchestru Českého rozhlasu s šéfdirigentem Alexandrem Liebreichem. Zazní Beethovenovo oratorium Kristus na hoře Olivetské a symfonické básně Richarda Strausse Tak pravil Zarathustra, inspirované knihou Friedricha Nietzscheho.

V Bruselu končí zkrácené plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat o usnesení k plánu na oživení ekonomik po koronavirové krizi a příštímu sedmiletému rozpočtu EU.

V Rakousku se znovu otevřou restaurace uzavřené v polovině března kvůli šíření koronaviru. Rakousko také uvolní režim na hranicích s Německem, kontroly budou nyní jen namátkové. Zcela volně bude možné německo-rakouskou hranici přecházet od 15. června.

Ve slovenském Pezinku pokračuje líčení s předsedou krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko Marianem Kotlebou, který čelí obžalobě z extrémistického deliktu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!