30. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pražští taxikáři stanou před soudem, Viktorii Plzeň čeká odveta předkola Ligy mistrů

Bude se Michael Krmenčík radovat i dnes večer? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bude se Michael Krmenčík radovat i dnes večer? | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Šest taxikářů a bývalý úředník pražského magistrátu dnes stanou před soudem. Čelí totiž obžalobě z podvodu a korupce kvůli předraženému jízdnému.

Pokračuje odročené hlavní líčení se dvěma muži, kteří jsou obžalováni z vraždy v roce 2008 na Chebsku. Na odlehlém místě měli podle obžaloby usmýkat za jedoucím autem šestadvacetiletého muže, oběma obžalovaným hrozí až výjimečný trest.

Viktorii Plzeň čeká odveta 2. předkola fotbalové Ligy mistrů. Západočeši to budou mít těžké, od 20:30 nastoupí na horké půdě řeckého velkoklubu Olympiakosu Pireus. První zápas skončil 0:0, Plzni tedy stačí jakákoliv výhra, případně i remíza s minimálně jedním vstřeleným gólem.

Kyperský soud by měl rozhodnout o osudu 19leté dívky z Velké Británie, která obvinila skupinu 12 Izraelců, že ji znásilnili. Žena se sice přiznala, že s Izraelci souložila dobrovolně, ale údajně ji mělo ponížit a rozčílit konání mužů, kteří si ji tajně natáčeli a poté ji z hotelového pokoje vystrnadili.

Pokračuje soud s podnikatelem Marianem Kočnerem a slovenským exministrem hospodářství Pavolem Ruskem v případu padělání směnek.

Mělo by dojít k vyjasnění soudního sporu mezi bývalým auditorem NATO Janem Vylitou a ministerstvem obrany. Vylita požaduje po úřadu 1,7 milionu korun za ušlou mzdu, o níž přišel podle svých slov poté, co nezákonně přišel o bezpečnostní prověrku.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky