Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Před soudem stane řidič kamionu, v němž nalezli 39 mrtvých. Evropský parlament si připomene sametovou revoluci

Kamion v průmyslové zóně Waterglade na jihovýchodě Anglie, v němž britská... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion v průmyslové zóně Waterglade na jihovýchodě Anglie, v němž britská... | foto: Reuters

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Před soudem v Londýně stane 25letý muž, který řídil kamion, v němž se v říjnu našlo 39 mrtvol.

Začíná plenární jednání Evropského parlamentu, které potrvá do 28. listopadu. Evropský parlament si večer připomene třicáté výročí sametové revoluce, poslanci budou v rozpravě se zástupci Evropské komise diskutovat o důležitosti boje za svobodu a demokracii ve střední a východní Evropě.

Místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti) s poslanci ze zahraničního výboru je na pracovní návštěvě Austrálie a Nového Zélandu. Do 25. listopadu.

Další vývoj v Hongkongu po nedělních volbách do místních samospráv. Tato zvláštní správní oblast Číny už téměř půl roku zažívá velké protivládní demonstrace.

V Egyptě proběhne mimořádné zasedání Ligy arabských států svolané kvůli židovským osadám na palestinském Západním břehu Jordánu poté, co USA oznámily, že podle nich nejsou osady automatickým porušením mezinárodního práva.

Jednodenní stávka zaměstnanců letišť ve Finsku. Stávka by mohla ovlivnit všechny lety do a z Finska. Letištní pracovníci tak chtějí podpořit stávku zaměstnanců pošt.

Papež František je na návštěvě Japonska, setká se s premiérem Šinzóem Abem a s císařem Naruhitem, promluví s přeživšími ničivého zemětřesení a cunami z března 2011 a na stadionu v Tokiu odslouží mši.

Americký prezident Donald Trump v Bílém domě přijme bulharského premiéra Bojka Borisova.

Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní plán kontrolní činnosti na příští rok.

Jednání rady hlavního města. Praha bude projednávat rozpočet na příští rok a dotace na životní prostředí.

Proběhne schůze takzvané uhelné komise, která se bude zabývat termínem ukončení těžby a spalování uhlí v ČR. Aktivisté z hnutí Rebelie proti vyhynutí před úřadem vlády zároveň symbolicky pohřbí uhlí v rakvi a budou žádat jeho nahrazení obnovitelnými zdroji.

,
Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...