Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
13. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Premiér Babiš bude jednat s řediteli zdravotních pojišťoven, v Hongkongu se opět bude demonstrovat

Premiér Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Andrej Babiš. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Premiér Andrej Babiš bude vyjednávat s řediteli zdravotních pojišťoven. Důvodem je možnost navýšení úhrad péče pro příští rok.

Po včerejší předehrávce Sparty s Plzní se dnes naplno rozjíždí hokejová extraliga. V 17 hodin nastoupí hráči Třince proti Kladnu, od půl šesté se hrají duely Mladá Boleslav – Pardubice, Karlovy Vary – Zlín, Litvínov – Brno a Vítkovice – Olomouc.

U soudu v Ústí nad Labem pokračuje hlavní líčení v případu údajného obchodu s lidmi ve Velké Británii. Obžalobě čelí celkem pět osob, ústřední duo údajně zneužívalo více než desítku lidí mezi roky 2004 – 2016.

Soud v Praze bude projednávat tzv. druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Justice obžalovala devět osob a osm společností.

V Litoměřicích začíná tradiční zahrádkářský veletrh Zahrada Čech. Slavnostní zahájení je na programu v 10 hodin.

Klimatičtí aktivisté plánují za použití bezpilotních strojů narušit provoz londýnského letiště Heathrow. Už včera večer ale britská policie zatkla několik ekologických aktivistů, kteří se chtěli akce zúčastnit. Je tedy otázkou, zda se tento protest uskuteční.

Severoirský soud by měl začít projednávat odvolání v případu zamítnuté stížnosti, podle níž by případný brexit bez dohody byl v rozporu s Velkopáteční mírovou dohodou z roku 1998.

Prodemokratičtí aktivisté v Hongkongu chystají další demonstrace, chtějí je spojit s oslavami Svátku středu podzimu. Do ulic chtějí vyjít s lampiony, vytvořit lidské řetězy a uspořádat protest vsedě.

Předehrávkou 9. kola pokračuje fotbalová liga. Sigma Olomouc v ní od 18 hodin přivítá na domácím stadionu Opavu.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky