30. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Prezidentští kandidáti si vylosují čísla, vojenští rekruti dostanou auta s potiskem

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý prezident Frank-Walter Steinmeier. | foto: Reuters

PRAHA Prezidentští kandidáti by měli dostat čísla a v Německu se čeká důležité jednání o případné velké koalici.

Státní volební komise vylosuje volební čísla prezidentským kandidátům, pokud nebudou registrace napadeny u Nejvyššího správního soudu.

Dva z kandidátů také pořádají tiskové konference: Pavel Fischer chce představit prezidentskou kampaň, Mirek Topolánek hodlá komentovat aktuální dění.

Sledujeme napjatý vývoj situace na Korejském poloostrově po středeční severokorejské zkoušce balistické rakety. Zejména se čeká, jak zareagují USA v čele s prezidentem Donaldem Trumpem.

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by měli mj. potvrzovat zvolené předsedy výborů. Na programu jsou také pravidelné interpelace.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se v rámci jednání o nové vládě setká na společné schůzce s předsedkyní CDU Angelou Merkelovou a šéfy CSU a SPD Horstem Seehoferem a Martinem Schulzem. Steinmeier by měl jednat také s volebními lídry AfD Alexanderem Gaulandem a Alice Weidelovou.

Papež František mší pro mladé věřící ukončí návštěvu buddhistické Barmy a přesune se do muslimského Bangladéše.

Jednání pražského zastupitelstva. Na programu je rozpočet na příští rok, odkup podílu v Pražských službách výměnou za podíl v Pražské teplárenské, výkupy pozemků pro metro D nebo petice proti omezení jízdy na kole v historickém centru metropole.

Pracovníkům rekrutačních středisek armády bude předáno 12 automobilů Škoda Fabia se specifickým potiskem, jehož autorem je akademický malíř Pavel Holý z Vojenského historického ústavu Praha. Budou je používat rekrutéři při své činnosti a k podpoře zájmu veřejnosti o vstup do armády. 

Ve švédském Östersundu otevřou sezonu biatlonisté, od 17:15 je čeká vytrvalostní závod na 20 kilometrů.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz