29. září 2017 6:15 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pokračuje případ expolicisty, který dokázal nabourat 24 aut. Gerhard Schröder míří do Rosněfťi

Soud s expolicistou Kadlecem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud s expolicistou Kadlecem. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Případ bývalého policejního pedagoga a důstojníka Kadlece, který loni v dubnu v Praze postupně naboural přes dvě desítky zaparkovaných aut, pokračuje u soudu. Kadlec tvrdí, že si před událostí vzal léky na spaní, které nezabraly, a tak je zapil alkoholem.

- Obvodní soud pro Prahu 2 bude pokračovat v projednávání kauzy bývalého policisty Karla Kadlece, který čelí obžalobě kvůli nabourání 24 aut na pražských Vinohradech.  Kadlec tvrdí, že si před událostí vzal léky na spaní, které nezabraly, a tak je zapil alkoholem. Prý se probral až na zadním sedadle policejního auta s pouty na rukou. Na havarovaných vozidlech podle obžaloby vznikla škoda více než 1,6 milionu korun. Kadlecovi za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

- Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude od 23.00 uzavřena střední tunelová trouba Strahovského tunelu ve směru na Břevnov, druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu. Uzávírka potrvá do 05:00.

- Česká národní banka zveřejní úrokové sazby měnových finančních institucí v ČR za srpen 2017,  bankovní statistiku k 31. srpnu 2017 a statistiku emitovaných dluhopisů k 30. červnu 2017.

- V estonském Tallinnu se bude konat summit EU. Šéfové států a vlád zemí bloku mají diskutovat především o digitální problematice ovlivňující Evropskou unii. Českou republiku bude zastupovat premiér Bohuslav Sobotka.

- Irák bude řešit důsledky pondělního referenda o odtržení Kurdů od Iráku. V 17:00 má být letiště v Arbílu uzavřeno pro mezinárodní lety.

- Italské neofašistické hnutí CasaPound plánuje průvod s pochodněmi. Žádá uzavření mešity v centru Říma, před níž v neděli 24letý Malijec napadl líbající se dvojici.

- V Moskvě proběhne mimořádná schůze akcionářů ruského ropného koncernu Rosněfť, která má zvolit novou dozorčí radu. V jejím čele má podle médií stanout bývalý německý kancléř Gerhard Schröder.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SVÁŘEČ CO2

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 29 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz