Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proběhne částečné zatmění Slunce, europarlament zveřejní stanovisko k Babišovi a český tenis čeká velký den

  5:00
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Kolem Slunce zakrytého Měsícem prolétává letadlo. foto: Reuters

Europarlament zveřejní výsledky hlasování o rezoluci kritizující střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen přijme ve Vídni českou hlavu státu Miloše Zemana.  Schůzka se uskuteční dopoledne během Zemanovy pracovní návštěvy v sousední zemi. 

O tom, k jakým dojde změnám v exekučním řádu, rozhodne Senát.  Předmětem sporů je zejména zavedení místní příslušnosti exekutorů. V plánu je také schvalování  novely silničního zákona. Ta by mohla především znamenat zavedení předepsané vzdálenosti pro předjíždění cyklistů.  Mezi plánovanými body na programu jsou i rusko-ukrajinské vztahy nebo politický bojkot zimní olympiády v Číně.

Druhou korupční kauzou bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého se bude zabývat soud.

Statistici zveřejní data o květnové inflaci.  Podle odhadů odborníků stoupla na průměrných 3,2 procenta z dubnových 3,1 procenta. 

Nastane částeční zatmění Slunce.  Půjde o výjimečný úkaz, do roku 2179 totiž neproběhne výše položené sluneční zatmění viditelné z území Česka a Slovenska.  ‚Stmívat‘ se začne po 11:35 SELČ a úplně se ‚rozední‘ kolem 13:40.  Při pozorování dejte pozor na zrak a použijte speciální filtr.

O finále French Open se pokusí česká tenistka Barbora Krejčíková. Ta v zápase o postup vyzve Řekyni Marii Sakkariovou. Jejich duel se bude hrát na závěr programu na hlavním kurtu.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.