Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proběhne exhumace Frankových ostatků, v Paříži se otevírá velkolepá výstava Leonarda da Vinciho

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

ilustrační snímek foto: Reprofoto

U ostravského soudu pokračuje projednávání sporu mezi Citibank a NWR s OKD a insolvenčním správcem Leem Loudou.

Pražská justice bude i dnes projednávat tzv. druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno osm firem a devět osob.

Stejně tak bude soud pokračovat v projednávání obžaloby dvou bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Ti podle kriminalistů způsobili státu škodu ve výši 49,5 milionu korun při uzavření smluvního dodatku s německou společnosti Viktoriagruppe.

V Pardubicích zasedne městské zastupitelstvo, projednávat bude zejména problematiku HC Dynamo Pardubice, dále pak investiční záměr rekonstrukce a modernizace Památníku Zámeček nebo dotace pro společnost Nemocnice Pardubického kraje.

Brusel hostí setkání ministrů obrany Severoatlantické aliance, Lucemburk zase jednání ministrů práce a sociálních věcí členských zemí EU.

Na summitu Rusko-Afrika se potká řada hlav států, mimo čerstvého držitele Nobelovy ceny Abiye Ahmeda, etiopského premiéra, se zúčastní i ruský prezident Vladimir Putin či jeho egyptský protějšek Abdal Fattáh Sísí.

V Paříži bude otevřena pro veřejnost velká výstava děl Leonarda da Vinci k 500. výročí jeho smrti. Potrvá až do 24. února 2020.

Premiér Andrej Babiš pokračuje v návštěvě Japonska, zavítá do společnosti Nippon Electric Company a bude jednat s členy federace významných japonských firem Keidanren a premiérem Šinzóem Abem. V 15 hodin odlétá zpět do Česka.

V Madridu proběhne exhumace ostatků španělského diktátora Franciska Franka z baziliky v Údolí padlých, kde byl pohřben v roce 1975. Poté by měl být přemístěn na hřbitov na madridském předměstí, zde se bude konat mše organizovaná rodinou.

Pražská justice se také bude zabývat projednáním odvolání ve sporu zdravotní sestry Věry Marešové a společnosti CNC. Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici, soudy ji ale viny zprostily. Novináři podle ženy nerespektovali při informování o případu presumpci neviny.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...

Mohlo by vás zajímat