14. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Proběhne rozloučení s Chramostovou, královna Alžběta II. zahájí zasedání britského parlamentu

Herečka Vlasta Chramostová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Vlasta Chramostová. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V pražském Národním divadle proběhne poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou, která zemřela 6. října ve věku 92 let.

Čeští fotbalisté odehrají v pražské Generali Areně od 19 hodin přípravné utkání proti Severnímu Irsku.

V Lucemburku se odehrají hned dvě významné akce. Jednak zde budou jednat ministři zahraničí členských zemí EU, za účasti zmocněnce pro Sýrii proberou nejnovější vývoj v zemi. Ve stejný čas by měli zasedat i ministři zemědělství, ti proberou otázky regulace rybolovu v Baltském moři pro rok 2020 či strategii lesnictví.

Španělský nejvyšší soud by dnes měl zveřejnit verdikt nad katalánskými politiky, kteří jsou obžalovaní kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Jedním z obžalovaných je i europoslanec Oriol Junqueras, proto odpoledne musí Soudní dvůr EU rozhodnout o tom, zda se na toto vztahuje imunita europoslance.

Ženeva uvidí mimořádné zasedání orgánu Světové obchodní organizace (WTO) pro řešení sporů. Orgán by měl vydat formální souhlas s odvetnými cly, která se chystají Spojené státy uvalit na evropské zboží kvůli nezákonné pomoci pro evropského výrobce Airbus.

V Londýně britská královna Alžběta II. slavnostně zahájí zasedání parlamentu a přednese legislativní program vlády pro jeho další zasedání.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Paříži setká s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

Ústecký okresní soud znovu začne rozplétat kauzu úředníků ústeckého magistrátu, kteří údajně neřešili přestupky za nezaplacené parkování.

Kambodžský premiér Hun Sen je na státní návštěvě České republiky, v 11 hodin se setká s premiérem Andrejem Babišem, ve 13:15 s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou.

Pražský soud vynese rozsudek ve sporu o omluvu kvůli výrokům prezidenta Zemana, který je řekl v souvislosti s novinářem Ferdinandem Peroutkou. Žaloba vnučky slavného žurnalisty míří na ministerstvo financí, Miloš Zeman je vedlejším účastníkem řízení.

Stejně tak se pražská justice bude zabývat žalobou bývalého zpravodajce Ondřeje Páleníka na Národní bezpečnostní úřad. Muž se brání rozhodnutí o odebrání prověrky.

jkrJan Krejcar, ČTK
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Alexej Navalnyj zatýkán policií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Alexej Navalnyj zatýkán policií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Alexej Navalnyj zatýkán policií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!