Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Proběhne rozloučení s Chramostovou, královna Alžběta II. zahájí zasedání britského parlamentu

Herečka Vlasta Chramostová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Vlasta Chramostová. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V pražském Národním divadle proběhne poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou, která zemřela 6. října ve věku 92 let.

Čeští fotbalisté odehrají v pražské Generali Areně od 19 hodin přípravné utkání proti Severnímu Irsku.

V Lucemburku se odehrají hned dvě významné akce. Jednak zde budou jednat ministři zahraničí členských zemí EU, za účasti zmocněnce pro Sýrii proberou nejnovější vývoj v zemi. Ve stejný čas by měli zasedat i ministři zemědělství, ti proberou otázky regulace rybolovu v Baltském moři pro rok 2020 či strategii lesnictví.

Španělský nejvyšší soud by dnes měl zveřejnit verdikt nad katalánskými politiky, kteří jsou obžalovaní kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Jedním z obžalovaných je i europoslanec Oriol Junqueras, proto odpoledne musí Soudní dvůr EU rozhodnout o tom, zda se na toto vztahuje imunita europoslance.

Ženeva uvidí mimořádné zasedání orgánu Světové obchodní organizace (WTO) pro řešení sporů. Orgán by měl vydat formální souhlas s odvetnými cly, která se chystají Spojené státy uvalit na evropské zboží kvůli nezákonné pomoci pro evropského výrobce Airbus.

V Londýně britská královna Alžběta II. slavnostně zahájí zasedání parlamentu a přednese legislativní program vlády pro jeho další zasedání.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Paříži setká s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

Ústecký okresní soud znovu začne rozplétat kauzu úředníků ústeckého magistrátu, kteří údajně neřešili přestupky za nezaplacené parkování.

Kambodžský premiér Hun Sen je na státní návštěvě České republiky, v 11 hodin se setká s premiérem Andrejem Babišem, ve 13:15 s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou.

Pražský soud vynese rozsudek ve sporu o omluvu kvůli výrokům prezidenta Zemana, který je řekl v souvislosti s novinářem Ferdinandem Peroutkou. Žaloba vnučky slavného žurnalisty míří na ministerstvo financí, Miloš Zeman je vedlejším účastníkem řízení.

Stejně tak se pražská justice bude zabývat žalobou bývalého zpravodajce Ondřeje Páleníka na Národní bezpečnostní úřad. Muž se brání rozhodnutí o odebrání prověrky.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...