Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš 1 °C oblačno Předplatné LN
21. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Pustí soud Krejčíře do Česka? A kam zamíří koruna?

Radovan Krejčíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř | foto: Reuters

Jihoafrický soud se bude zabývat vydáním Radovana Krejčíře do Česka, veřejnost se rozloučí se synem Jaroslava Heyrovského Michaelem, v Praze začne hudební festival Americké jaro a česká koruna překvapila návratem na „intervenční“ hladinu.

Kam zamíří koruna. Euro ve čtvrtek opět stálo 27 korun, tedy stejně jako během několikaletých intervencí ČNB. Česká měna tak přišla téměř o veškeré zisky, které jí přinesl konec intervencí před dvěma týdny. Jakým směrem se vydá poslední pracovní den týdne? Budeme sledovat na Lidovky.cz.

Krejčíř, jízdenky a billboardy. Dnešek bude ve znamení hned několika soudních jednání, které budou stát za bližší sledování. V devět hodin se Městský soud v Praze částečně vrátí k údajnému tunelování papírny Neograph. Obžalobě čelí Vladimír Sitta mladší, který svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v případu údajně předražených jízdenek od Neographu pro pražský dopravní podnik. Obvodní soud pro Prahu 4 ve stejném čase projedná kauzu pronájmu reklamních ploch u dálnic a rychlostních silnic. Podle obžaloby dva bývalí čelní představitelé Ředitelství silnic a dálnic plochy pronajali nevýhodně. Jihoafrický soud by se pak měl zabývat extradicí Radovana Krejčíře do Česka. Zároveň se soustředí i na jeho pokus o útěk z vězení, v němž si odpykává 35letý trest.

Jak zní americké jaro. V pražském Lidovém domě začíná 12. ročník festivalu Americké jaro, který potrvá do 28. června. Nabídne 16 koncertů, tři přednášky a filmovou projekci v Praze a dalších sedmi městech ČR. Představí mimo jiné tři americké umělkyně - pianistku Olgu Vinokurovou, jazzovou skladatelku Carlu Bleyovou nebo klarinetistku Anat Cohenovou. Jedním z lákadel letošního ročníku bude čerstvý vítěz ceny American Pianists Awards Drew Petersen.

Protest proti demolici na Václavském náměstí. Začátek demolice historického domu na Václavském náměstí vedle hotelu Jalta poté, co majitel získal všechna potřebná povolení, neproběhne bez odezvy veřejnosti. V poledne před ním budou historik architektury Rostislav Švácha a členka Klubu za starou Prahu Veronika Vicherková držet čestnou stráž.

Dovolí Volkswagenu urovnat skandál? Americký soudce Sean Cox by měl rozhodnout, zda schválí vládní dohodu s Volkswagenem o urovnání jeho emisního skandálu. Volkswagen v rámci dohody přiznal vinu a souhlasil se zaplacením 4,3 miliardy dolarů.

Metály pro vojáky ze zahraničních misí. Vojáci ze zahraničních operací dostanou ve Slavnostní síni Národního památníku medaile za službu v zahraničí, Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary. Za nadstandardní plnění služebních povinností ve prospěch koaličních sil v operaci IR v Iráku dostanou navíc medaile USA „The Meritorious Service Medal“ a !The Army Commendation Medal“.

Česko se rozloučí se synem Heyrovského. V jedenáct hodin se veřejnost rozloučí se synem nositele Nobelovy ceny za chemii Jaroslavem Heyrovským, který zemřel 12. dubna ve věku 84 let. Michael Heyrovský působil jako vědec v Ústavu fyzikální chemie Akademie věd ČR, který nese jméno jeho otce. Byl autorem či spoluautorem více než stovky publikací z oblasti polarografie a voltametrie. Stál u zrodu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského.

pevPetr Vnouček
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...