Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Rada může ostravské medicíně omezit akreditaci, Slovensko za účasti českých politiků oslaví povstání

Ostravská univerzita. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostravská univerzita. | foto: Wikimedia/Hons084

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Rada Národního akreditačního úřadu zřejmě rozhodne, zda kvůli pochybením u přijímacích zkoušek omezí akreditaci pro obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Rozhodnutí se dá očekávat po 17:30.

Sledujeme vývoj kolem brexitu poté, co premiér Boris Johnson ve středu oznámil přerušení schůze parlamentu před termínem odchodu Británie z EU.

V 10:00 začínají v Banské Bystrici oslavy 75. výročí Slovenského národního povstání, protifašistického vystoupení Slováků za druhé světové války hlásícího se k poválečné obnově společného státu s Čechy. V 15:00 bude vojenská přehlídka. Ceremonie se zúčastní český premiér Andrej Babiš, předseda Senátu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a ministr obrany Lubomír Metnar.

Od 10:00 bude schůze věřitelů společnosti Heavy Machinery Services. Svolal ji českobudějovický krajský soud, který v červnu znovu zamítl reorganizaci společnosti a prohlásil konkurz na majetek firmy.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání obžaloby bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Podle kriminalistů způsobili státu škodu 49,5 milionu korun při uzavření smluvního dodatku s německou společností Viktoriagruppe.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku se vysloví k délce věznění členů baskické separatistické organizace ETA odsouzených ve Francii a Španělsku.

Britská ministryně vnitra Priti Patelová a její francouzský protějšek Christophe Castaner budou v Paříži jednat o sílící migraci přes Lamanšský průliv.

V Kyjevě poprvé zasedne nový parlament, zvolený minulý měsíc v předčasných volbách. Očekává se, že zazní jméno nového ukrajinské premiéra.

Od pardubického zámku vyjde v 15:00 průvod na Kunětickou horu, který připomene tábor lidu na Kunětické hoře, kde se v roce 1869 sešlo více než 30 tisíc lidí. Setkání bylo součástí rozsáhlého protestního hnutí, které žádalo pro český národ stejné postavení, jaké si vydobyli Maďaři při rakousko-uherském vyrovnání 1867. V 16:00 se na cestu vydají cyklisté.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Evropská unie. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Evropská unie. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Evropská unie. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!