Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Začne kontroverzní představba rodného domu Adolfa Hitlera. Kdo získá nobelovku za fyziologii a lékařství?

Rodný dům Adolfa Hitlera v rakouském Braunau am Inn. foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Občané Ukrajiny pobývající na území ČR mohou od počátku října registrovat vozidla, která zde používají. Od ledna 2024 jim bude za jízdu s neregistrovaným autem v ČR hrozit pokuta až 30 tisíc korun.

U Obvodního soudu pro Prahu 4 pokračuje hlavní líčení s trojicí mužů obžalovaných z vydírání podnikatele. Petr Řezníček, známý pražský podnikatel Jan Kočka a Jan Krumlovský podle žalobce v červnu 2021 nutili sedmapadesátiletého muže k převodu firmy.

Ve vzdušném prostoru Maďarska se uskuteční cvičení Helictopter Tactics Instructors Course. Za českou armádu se zúčastní čtyři letouny L-159 ALCA a třicítka příslušníků létajícího, pozemního a zabezpečujícího personálu z 21. základny taktického letectva Čáslav.

Začíná plenární schůze Evropského parlamentu, která potrvá do 5. října. Europoslanci mimo jiné v pondělí povedou rozpravu o růstu životních nákladů v Evropě.

V rakouském Braunau am Inn začnou práce na přestavbě rodného domu Adolfa Hitlera. Stavba má být v budoucnu využívána pro školení policistů v oblasti lidských práv. Projekt od začátku vyvolává kontroverze.

Španělský král Felipe VI. zahájí novou sérií schůzek se zástupci parlamentních stran, aby jednoho z lídrů nominoval na premiéra; minulý týden totiž nedostal důvěru poslanců Alberto Núňez Feijóo, lídr Lidové strany (PP), která v červenci vyhrála volby a jehož král v srpnu na předsedu vlády navrhl jako prvního.

Bude oznámen držitel Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství.

Zástupci stávkujících hollywoodských herců a představitelé velkých studií se sejdou k jednání.

Plánovaný začátek soudního procesu ve věci občanskoprávní žaloby státu New York proti americkému exprezidentovi Donaldu Trumpovi, jeho třem dospělým dětem a jejich podnikům. Žaloba je viní z množství „nepravdivých a zavádějících“ hlášení bankám a pojišťovnám ohledně jejich majetků.

Autoři: ,