Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Prezident Pavel míří za školáky. Putin se sejde s Erdoganem

Prezident České republiky Petr Pavel zamíří za školáky. foto: Anna Boháčová, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Prezident České republiky Petr Pavel navštíví v ranních hodinách základní školu v Bukovanech u Sokolova a poté i základní a mateřskou školu v Sadově na Karlovarsku.

Pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů. Státní zástupce podal obžalobu na celkem 21 lidí z fotbalového prostředí a FC Slavoj Vyšehrad. V následujících dnech by měl soud zřejmě rozhodovat o dohodách i vině a trestu, které státní zástupce uzavřel s některými obžalovanými.

Vyprší termín pro podání nabídek do tendru na přestavbu Masarykova nádraží. Správa železnic zakázku s předpokládanou hodnotou 3,2 miliardy korun bez DPH vyhlásila v polovině července.

Německý ministr dopravy Volker Wissing pořádá konferenci o syntetických palivech, označovaných jako e-paliva. Akce, která se koná před začátkem automobilového veletrhu IAA Mobility a na kterou Wissing pozval zástupce vlád, průmyslu a odborné sféry z 80 zemí, se zúčastní i český ministr dopravy Martin Kupka.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude jednat v Soči se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Pokračuje soud se strůjci teroristických útoků v Bruselu z roku 2016, při kterých zemřelo 32 lidí a více než 300 utrpělo zranění. Očekávají se závěrečné řeči a rozhodnutí o výši trestu. Soud již dříve pachatele útoků shledal vinnými.

Pokračuje mezinárodní filmový festival v Benátkách. Do Benátek se vrací režisérka Sofia Coppolová se soutěžním snímkem Priscilla o herečce a exmanželce Elvise Presleyho Priscille Presleyové.

Keňa hostí první Africký klimatický summit. Představitelé afrických zemí na něm mají mj. přijmout společný plán na boj proti klimatické změně a navrhnout mezinárodní rámec financování opatření.

Česká fotbalová reprezentace se v Praze sejde před kvalifikačním zápasem ME 2024 s Albánií a přátelským duelem v Maďarsku.

Autoři: ,

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Obchodní zástupce – stomatologie

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 90 000 Kč