10. srpna 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ringo Čech bude superlídrem Zemanovců. Soud rozhodne o znalci z Janouškovy nehody

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
František Ringo Čech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Ringo Čech | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Bubeník, výtvarník a obdivovatel Miloše Zemana se stane superlídrem Strany práv občanů. Ta je známá svým velice blízkým vztahem k současné hlavě státu, kterého měla původně i v názvu.

- Strana práv občanů (SPO) oficiálně představí svoji volební kampaň a představí superlídra pro volby do sněmovny. Už ve středu se ale dostala na veřejnost informace, že tímto superlídrem bude hudebník a výtvarník František Ringo Čech.

Ke kandidatuře kontroverzního umělce přiměl prý sám prezident Miloš Zeman, který mu udělil před dvěma lety vyznamenání. Sám Čech se označuje za Zemanova velkého obdivovatele a přítele.

- Obvodní soud pro Prahu 2 by měl vynést rozsudek v případu dopravního znalce Jiřího Dolečka, který podle obžaloby hrubě zkreslil posudek ve prospěch lobbisty Romana Janouška.

Obžaloba mu klade za vinu, že jako dopravní znalec úmyslně ignoroval některé důkazy včetně rekonstrukce na místě. Hrozí mu za to tři roky vězení. Dolečka povolala Janouškova obhajoba a jeho posudek vyzněl v lobbistův prospěch. Potvrdil Janouškovu verzi, podle níž řidič ženu neviděl a zřejmě ji jen zachytil zpětným zrcátkem. Následný revizní posudek ale vyzněl opačně.

- Vedení středočeské ČSSD se bude zabývat návratem bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka do strany. Podle vedení strany musí takový krok schválit právě pražská ČSSD, která o něj ale údajně nemá zájem. „Pokud někdo odejde z politické strany, to není tak hrozné. Ale pokud odejde, založí vlastní stranu a původní stranu tak poškodí, je na jeho zpětné přijetí zvláštní postup,“ řekl již dříve volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek.

Stanovy ČSSD údajně také požadují, aby Paroubkův návrat posvětily stranické orgány Prahy 5, kde byl před svým odchodem členem, konkrétně místní organizace, okresní výkonný výbor a krajský výkonný výbor.

- Soud projedná incident v obchodním centru na pražské Floře, při němž směnárník pobodal klienta. Za pokus o vraždu hrozí muži až 18 let vězení. Podle médií se směnárník začal hádat s jedním ze zákazníků, poté vyšel ven ze směnárny a bodl ho nožem.

- Vedení ODS představí srpnovou fázi své volební kampaně.

- Prezident Miloš Zeman se na zámku v Lánech setká s hejtmany krajů.

- Budeme sledovat politický vývoj na Slovensku, kde nastala krize uvnitř vládní koalice. Již v pondělí Slovenská národní strana oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Opozice vzápětí prohlásila, že se pokusí na mimořádné schůzi parlamentu odvolat ministra školství za skandál okolo rozdělování peněz z Evropské unie, který krizi vyvolal.

- Belgická finanční skupina KBC, která je v tuzemsku vlastníkem ČSOB, zveřejní výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí.

- Rakouská ropná a plynárenská skupina OMV zveřejní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.


Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz