15. listopadu 2017 6:19, aktualizováno  16:49 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Rozjíždí se účtenková loterie s EET o výhry za miliony. Lidé se rozloučí s Karlem Štědrým

Druhá vlna EET zahrnula i obchodníky, tedy i tuto pražskou tržnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhá vlna EET zahrnula i obchodníky, tedy i tuto pražskou tržnici. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Ve středu se uskuteční první slosování účtenkové loterie k EET, ve které mohou lidé vyhrát až 300 tisíc nebo automobil. Ve strašnickém krematoriu proběhne poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Štědrým.

- Proběhne první slosování v účtenkové loterii k EET. Losovat se bude z účtenek vystavených v říjnu. Výherní kódy pěti hlavních cen budou poprvé zveřejněny před hlavními večerními zprávami na televizi Prima, tedy v 18.53. Následně bude v 19.00 kompletní výherní listina zveřejněna na internetových stránkách ministerstva financí.  Lidé prostřednictvím účtenek každý měsíc soutěží o 21 tisíc výher v hodnotě 1 milion korun. Konkrétně o 300 tisíc, 200 tisíc, 100 tisíc, 20 x 20 tisíc, 1 000 x tisícovku, 20 tisíckrát stovku a jednu věcnou výhru - automobil v hodnotě 400 tisíc korun.

- I  ve středu pokračují politická povolební jednání. Několik sněmovních stran se sejde u kulatého stolu organizovaného Piráty. Odpoledne se pak prezident Miloš Zeman sejde se zástupci TOP 09.

- U krajského soudu v Praze pokračuje jednání s mužem, který loni v prosinci na dálnici D10 u Mladé Boleslavi vybrzdil auto, v němž zemřel osmiměsíční kojenec. Očekává se vynesení rozsudku.  

-  Ve strašnickém krematoriu proběhne poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Štědrým, který zemřel 7. listopadu ve věku osmdesáti let. 

- Brněnská policie bude veřejnost informovat o případu zadržení pachatele, který vyrobil a následně prodal více než 100 tlumičů hluku výstřelu, ale i několik kusů střílejících propisek. 

- Evropská komise zveřejní další pravidelnou zprávu o migrační problematice, včetně vývoje programů přesídlování a přerozdělování žadatelů o azyl, rozvoje evropské pobřežní a pohraniční stráže, stavu plnění dohody mezi EU a Tureckem a jednání s africkými státy. 

- V Austrálii budou zveřejněny výsledky nezávazného australského plebiscitu o tom, zda by země měla umožnit homosexuálům uzavírat manželství.

- V Newyorské aukční síni Christie’s bude vydražen poslední obraz Leonarda da Vinciho, který dosud vlastní soukromník. Odhadní cena vyobrazení Krista, pojmenovaného Salvator Mundi (Spasitel světa), je asi 100 milionů dolarů (2,19 miliardy Kč). 

Lidovky.cz