Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Ruský voják si vyslechne verdikt za zabití civilisty. Pražský výběr uvede svůj film

Ruský voják obžalovaný z válečného zločinu kvůli zastřelení civilisty na Ukrajině. (18. května 2022) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Očekává se verdikt kyjevského soudu s ruským vojákem obžalovaným ze zabití ukrajinského civilisty. Hrozí mu doživotí.

Ruský prezident Vladimir Putin se v Soči setká s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem, hovořit mají o další spolupráci obou zemí.

Časopis Time představí svůj seznam 100 nejvlivnějších osobností roku. V hlasování čtenářů zvítězil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ve 12:30 začíná tisková konference ministra školství Petra Gazdíka (STAN) a ústředního školního inspektora Tomáše Zatloukala k integraci a vzdělávání ukrajinských dětí a žáků v českých školách. Představeny budou hlavní zjištění učiněná při návštěvě České školní inspekce v téměř 70 procentech českých základních škol, které vzdělávají deset a více dětí z Ukrajiny.

Sledujeme vývoj kolem opičích neštovic, které se překvapivě rychle šíří také v zemích, kde dosud nebyly obvyklé.

Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní výsledky kontroly peněžních prostředků Integrovaného regionálního operačního programu určené na podporu prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví. Kontrolovanou osobou bylo především ministerstvo pro místní rozvoj a kontrolovaným obdobím byly roky 2014 až 2020.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže o Nejkrásnější české knihy roku, kterou pořádá ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví. Publikace nominované v sedmi kategoriích vybrala technická a výtvarná komise složená z výtvarníků, grafických designérů, teoretiků umění a polygrafů z celkového počtu 343 přihlášek.

Kapela Pražský výběr uvede svůj film s názvem Pražský výběr:Symphony Bizarre. Od 18:00 následuje autogramiáda (ve foyer), poté debata v sále a projekce filmu. Filmový projekt představí Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš a Ropotámo.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat