Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Ruští kosmonauti uskuteční výstup do volného vesmíru, resort školství se bude zabývat vysokými školami

Největší prioritou bude pro mne dostupnost vzdělání, řekl ministr Bek foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Dva ruští kosmonauti dnes uskuteční výstup do volného vesmíru z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

Ministerstvo školství má dnes předložit analýzu dat, která úřadu poskytli rektoři vysokých škol, a návrhy úprav financování univerzit. Podle vrchní ředitelky sekce vysokého školství na ministerstvu Radky Wildové se tak stane na plánovaném kulatém stole k financování vysokých škol, který se bude konat v Brně pod záštitou premiéra Petra Fialy (ODS).

V Baku se koná konference Parlamentního shromáždění Organizace pro spolupráci a bezpečnost v Evropě na téma Role národních parlamentů v podpoře bezpečnosti a stability prostřednictvím zelené ekonomiky, konektivity a udržitelného rozvoje. Za Česko se zúčastní poslanec Jan Bauer (ODS).

Soud pokračuje v projednávání nároku bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka na odškodné od státu za stíhání v kauze opencard. Muž požaduje 7,6 milionu korun.

Německý parlament debatuje u příležitosti 75. výročí vzniku Izraele, který vyhlásil nezávislost 14. května 1948. Přítomen bude spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier.

Uskuteční se setkání ministrů pro evropské záležitosti takzvaného výmarského trojúhelníku, což je volné uskupení Německa, Francie a Polska. Jednání v západopolském městě Kórnik se zúčastní také ukrajinská vicepremiérka Olha Stefanišynová.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!